חיסולו של מדען הגרעין האירני הבכיר בשבוע שעבר בטהרן, ממשיך להטריד את משטרו של אחמדינג'אד, שמבטיח להמשיך לפעול עד למיצוי הדין עם העומדים מאחורי החיסול: אירן עצרה מספר חשודים במעורבות ברצח המדען מוסטפא אחמדי רושן, כך אמר היום יו"ר הפרלמנט האירני עלי לארג'ני שהוסיף ואמר שארצו תנקום על מותו של המדען, אבל לא בדרכי טרור .

לארג'ני לא פירט כמה אנשים נעצרו או היכן נערכו המעצרים. הוא גם לא סיפק פרטים על לאום העצורים או על זהותם. "מצאנו כמה רמזים וערכנו מספר מעצרים, החקירה בנושא נמשכת", אמר לרשת הטלוויזיה האיראנית בשפה הערבית - אל עלאם.

בכירים אירנים האשימו את ישראל ואת ארצות הברית בעבר בחיסולו של מוסטפא אחמדי ראשן ב-11 בינואר, ששימש סגן מנהל תכנית העשרת האורניום בנתאנז. ראשן חוסל יחד עם הנהג שלו על ידי מתנקשים רכובים על אופנוע.

לארג'ני הוסיף לכתב אל עלאם כי לא יהסס "להעניש את המשטר הציוני כדי שיהיה ברור שפעולות כאלה גוררות תגובה ישירה. אנו בהחלט נגיב, אבל התגובה שלנו לא תהיה בעלת אופי של טרור".

ביום שבת האחרון מסעוד ג'זווארי , מפקד הצבא האירני אמר שארצו רואה בארצות הברית, בבריטניה ובישראל, אשמות בחיסול. מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון אמרה בתגובה שלוושינגטון אין שום קשר לחיסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק