הרשעתו הדרמטית של נשיא המדינה השמיני של מדינת ישראל, משה קצב, זוכה לסיקור נרחב בכלי התקשורת בעולם. כתבים ממדינות רבות הגיעו הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב כדי לסקר את הכרעת הדין.

"הכרעת הדין שהוקראה בשעה האחרונה מסיימת שנה וחצי של משפט סוער. נשיא ישראל לשעבר משה קצב נמצא אשם בשני סעיפים של אונס והטרדה מינית", אמרה כתבת CNN פאולה הנקוק בשידור ישיר מישראל, כשהכתובת "BREAKING NEWS" מלווה אותה ומשנה את לוח השידורים.

"הוא נמצא אשם בשני מעשי אונס ומקרה הטרדה אחד בתקופה שהיה שר תיירות, משרה בה כיהן בשנת 1996", דיווחה הכתבת מישראל. "הוא נמצא אשם גם בסוגים נוספים של הטרדות מיניות, ובתקיפה מינית של עוד שתי נשים בזמן שהיה נשיא, תפקיד בו החל לכהן בשנת 2000.

הנקוק הוסיפה תיאורים מתוך אולם הדיונים. "במשך שעה שלמה שלושת השופטים שמצאו אותו אשם, הפילו את חומות ההגנה שצוות ההגנה שלו בנה. הם אמרו שהוא דוחים מכל וכל את גרסתו של קצב למהלך האירועים, ולכן אמינותו מוטלת בספק", ציינה כתבת CNN. "השופטים אמרו שיומן הפגישות שלו נוגד את גרסתו והם פוסלים את האליבי שסיפק".

גם באירן מדווחים על פרשת הנשיא האנס

גם ברשתות הבריטיות התקשו להתעלם מהפרשה. המבזקים נפתחו בידיעה שאמרה "נשיא ישראל לשעבר נמצא אשם בשני סעיפי אונס בבית המשפט בתל אביב. משה קצב כיהן כנשיא משנת 2000 עד שנת 2007, ונמצא אשם בהטרדה מינית של עובדת. בנוסף הם התייחסו גם לאפשרות של עסקת הטיעון שקצב פיספס. "קצב סירב בעבר לעסקת טיעון שהייתה פותרת אותו מסעיף האונס בפסק הדין", דווח.

ברשת פוקס דיווחו על "פסק דין עגום לנשיא ישראל לשעבר", ופירטו את המהלכים הצפויים. "בשלב הזה הוא יכול לבחור להגיש ערעור לבית הדין הגבוהה לצדק. לא בטוח שזה מה שיעשה, וכמובן יש את העניין של גזר הדין. אנחנו יודעים שלאונס בישראל, יש עונש מינימלי של ארבע שנים בכלא, שיכול להגיע עד 16 שנות מאסר", והדגישו : "כמובן שהוא נמצא אשם בשני מקרי אונס".

סיקור הפרשה לא נעלם גם מעיני התקשורת האירנית. סוכנות הידיעות פרס-טי.וי האירנית דיווחה באריכות ובפרטי פרטים על מעשיו של הנשיא קצב. האיראנים הדגישו את העובדה שהדיון נערך בדלתיים סגורות, הרחק מעיני התקשורת, והזכירו שהיום יושב בתפקיד שמעון פרס.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר דינו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב