עשרות בני אדם קיבלו את פניו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב עם הגעתו לבית המשפט המחוזי בתל אביב עם שלטי תמיכה במתלוננות נגדו. המפגינים, שחלקם הגדול משתייך לארגוני סיוע לנפגעות תקיפה מינית, נשאו שלטים שעליהם נכתב: "תקיפה מינית - תופעה חברתית".

קצב יצא הבוקר מביתו בקריית מלאכי לעבר בית המשפט כשהוא מלווה בפרקליטיו. ללא אשתו גילה, צעד קצב לעבר בית המשפט, כשאת דרכו מלווים המפגינים בתיפוף ובקריאות "את לא לבד".

ההפגנה נגד קצב, הבוקר
ההפגנה נגד קצב, הבוקר | צילום: רויטרס

עם הישמע הכרעת הדין, לפיה קצב הורשע באונס פה אחד, נשמעה קריאת שמחה מההפגנה שהידהדה היטב באולם בית המשפט.

ביוזמה חברתית שהחלה אתמול, המפגינות קראו למזדהים עם הנפגעות בפרשה, לשנות את תמונת הפרופיל שלהם בדף הפייסבוק לאות הראשונה של שמם. זמן קצר לאחר כניסתו, קיבלה המחאה חיזוק מצד השופטים, שהרשיעו את נשיא המדינה לשעבר בשני סעיפים של אונס.  

העדות של א' מבית הנשיא ששינתה את התמונה

את העדות הציבורית הבלתי-נשכחת נתנה דווקא מתלוננת שלא נכללה בסופו של דבר בכתב האישום שהוגש נגד קצב - א' מבית הנשיא. במסיבת עיתונאים שנערכה ב-27.6.2007, במשך 45 דקות ובפנים מטושטשים גוללה א' את גרסתה.

"אני כאן כדי לספר לציבור הרחב את האמת בפרשה. זה לא קל, אבל זה בלתי נמנע", פתחה א' את מסיבת העיתונאים. וזה היה סיפור שכמותו טרם סופר על איש ציבור בישראל, בוודאי שלא על נשיא מדינה.

"משה קצב הוא אנס, משה קצב הוא עבריין מין סדרתי, משה קצב הוא סוטה, משה קצב הוא דמות מעורערת", אמרה המתלוננת ש'פוצצה' את הפרשה. "זה התחיל בשיחות טלפון. 'התעוררת הבוקר? מה את הולכת ללבוש הבוקר? אולי תלבשי חצאית? חצאית בלי תחתונים. את מדהימה אותי, אני חלמתי עלייך בלילה בזמן ששכבתי עם גילה, אשתי, את אישה סקסית'".

"הוא היה מנפנף באיבר המין"

א' המשיכה, "מדובר על בן אדם שהיה יושב מדי בוקר, מוציא את איבר המין שלו ומנער אותו או מנפנף בו וגם אומר לי 'בואי תשבי, בואי תגעי'".

להאשמה האחרונה והחמורה ביותר של א' נגד הנשיא לשעבר אין זכר בכתב האישום המתוקן. "הוא פתח את הסוגר במכנס שלי, אני פשוט מנסה לזוז אבל לא יכולה. הוא איש חזק. אמרתי לו ודחקתי בו והזזתי אותו אבל זה לא עזר לי הרבה".

"הבן אדם הוריד את המכנסיים שלי, הוא הוריד את המכנסיים שלו וביצע בי מעשה מיני מלא. יחסי מין מלאים".

בשל מה שהגדירו בפרקליטות כ"עדות בעייתית", עדותה של א' מבית הנשיא נמחקה לחלוטין מתיק קצב.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר דינו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב