בין האנשים שהקשיבו בדריכות להכרעת הדין של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, הייתה גם א' ממשרד התיירות - אחת המתלוננות העיקריות נגדו ומי שחשפה את הפרשה בעדותה. היום, עם הרשעתו של קצב בשני סעיפי אונס ובכל עבירות המין שבהן הואשם, הפרשה מבחינתה הסתיימה.

"א' ממש נושמת לרווחה, פעילות של עשור הגיע לקיצה", אמר חברה של א', ירון ארמוזה, שליווה את א' במהלך הפרשה כולה. "לאורך כל הדרך היא נתמכה על ידי המשפחה, היא מאושרת שהצדק יצא לאור. זה יום עצוב למדינה בסך הכל, אבל זה מעודד נשים בישראל לאזור אומץ, לצאת החוצה ולא להרגיש אשמות, זה מה שא' אמרה הרבה שנים", הוסיף.

שבע שנים שמר ארמוזה את העדות הזאת בבטן, עד שהחליט שאינו יכול יותר להתאפק והתעקש לספר את הדברים. "היא אמרה לי שזה התחיל בנגיעות אבהיות ואחרי זה יותר כוחניות", הוא אומר. "הוא אמר לה דברים כמו 'תבואי עם חולצה מכופתרת שיהיה יותר נוח' או 'תבואי עם חצאיות'. 'אני חולם עליך בלילות כשאני נמצא עם אשתי'", מספר ארמוזה.

ארמוזה הוא מתנדב במרכז לנפגעות תקיפה מינית, שם גם הכיר את א' ממשרד התיירות שסיפרה לו על המעשים המצמררים שעברה. "הוא הפך אותה להיות מלכת הלשכה וקבע שהכל יעבור דרכה, אבל במקום להעריך אותה על היכולת המקצועית, הוא התעניין רק ביחסים שלהם", סיפר ארמוזה.

"היא בסערת רגשות, ומאוד קשה לה", ציין ארמוזה. "אנחנו כולנו צריכים לחבק אותה ולתת לה את הכוח. האבסורד בפשעים האלה הוא שהקורבן צריך להסתתר ולהרגיש אשם בעוד הנאשם מסתובב חופשי, לוחץ ידיים לאנשים בקריית מלאכי ומכנס מסיבות עיתונאים".

בניגוד לטענת בית הנשיא, א' ממשרד התיירות ממשיכה לטעון כי אינה מכירה את המתלוננות האחרות. "היא אמרה שהיא הייתה שמחה מאוד לפגוש אותן ולשמוע מה עבר עליהן", אמר ארמוזה. "מיד לאחר חשיפת תלונתה של א' ממשרד הנשיא, היא התקשרה אלי ואמרה לי: 'זה בדיוק מה שקרה לי'", הוא מוסיף.

העדות של א' מבית הנשיא ששינתה את התמונה

את העדות הציבורית הבלתי נשכחת נתנה דווקא מתלוננת שלא נכללה בסופו של דבר בכתב האישום שהוגש נגד קצב - א' מבית הנשיא. במסיבת עיתונאים שנערכה ב-27.6.2007, במשך 45 דקות ובפנים מטושטשים גוללה א' את גרסתה.

"אני כאן כדי לספר לציבור הרחב את האמת בפרשה. זה לא קל, אבל זה בלתי נמנע", פתחה א' את מסיבת העיתונאים. וזה היה סיפור שכמותו טרם סופר על איש ציבור בישראל, בוודאי שלא על נשיא מדינה.

"משה קצב הוא אנס, משה קצב הוא עבריין מין סדרתי, משה קצב הוא סוטה, משה קצב הוא דמות מעורערת", אמרה המתלוננת ש'פוצצה' את הפרשה. "זה התחיל בשיחות טלפון. 'התעוררת הבוקר? מה את הולכת ללבוש הבוקר? אולי תלבשי חצאית? חצאית בלי תחתונים. את מדהימה אותי, אני חלמתי עלייך בלילה בזמן ששכבתי עם גילה, אשתי, את אישה סקסית'".

"הוא היה מנפנף באיבר המין"

א' המשיכה, "מדובר על בן אדם שהיה יושב מדי בוקר, מוציא את איבר המין שלו ומנער אותו או מנפנף בו וגם אומר לי 'בואי תשבי, בואי תגעי'".

להאשמה האחרונה והחמורה ביותר של א' נגד הנשיא לשעבר אין זכר בכתב האישום המתוקן. "הוא פתח את הסוגר במכנס שלי, אני פשוט מנסה לזוז אבל לא יכולה. הוא איש חזק. אמרתי לו ודחקתי בו והזזתי אותו אבל זה לא עזר לי הרבה".

"הבן אדם הוריד את המכנסיים שלי, הוא הוריד את המכנסיים שלו וביצע בי מעשה מיני מלא. יחסי מין מלאים".

בשל מה שהגדירו בפרקליטות כ"עדות בעייתית", עדותה של א' מבית הנשיא נמחקה לחלוטין מתיק קצב.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר דינו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב