ברחבי העולם המערבי זוכה ישראל, לפחות לפי שעה, לתמיכה בהחלטה לצאת למבצע "עמוד ענן" ברצועה. מה שעלול בכל זאת לגרום לתפנית חדה בדעת הקהל הוא פגיעה בשוגג באזרחים בצדה השני של גדר המערכת, אירוע - שכפי שהתרחש בעבר - עשוי לגרום להפעלת לחץ בינלאומי על סיום הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות האווירה האוהדת, נערכו כבר הערב הפגנות סוערות נגד ישראל בכמה מוקדים באירופה - אחד מהם הוא לונדון. מול השגרירות הישראלית בבירה הבריטית התקבצו כמה מאות מפגינים פרו-פלסטינים, קהל שבו בלטו מהגרים מארצות ערב. הם צעקו קריאות בגנות ממשלת ישראל וכן סיסמאות שונות, כגון "לשחרר את פלסטין".

בילאל, אחד המפגינים בלונדון, סיפר לחדשות 2: "הגענו להפגין נגד אי-הצדק שנעשה בעזה וברחבי כל פלסטין הכבושה. לא באנו לכאן רק כדי לתמוך בפלסטינים, אלא כדי להביע סולידריות גם עם האזרחים הישראלים המסכנים שנפגעו גם כן".

"ישראל נושאת באשמה"

 למרות זאת, הוא הבהיר כי לא הפלסטינים הם שאחראים, לדעתו, להתפתחויות: "הסיבה שיצאנו לרחובות היא כדי לומר בקול רם שממשלת ישראל נושאת באשמה. אם היא לא הייתה פועלת כפי שנהגה, כל זה לא היה קורה".

באשר לירי מהרצועה לעבר יישובים בישראל אמר בילאל: "זה מאוד פשוט ולמעשה, מה שקורה אחרי שבמשך שנים ארוכות נוהגים באנשים באי-צדק ובאכזריות ומבצעים פשעי מלחמה. התגובה לבסוף הגיעה".

מבצע בעזה - סיקור מלא:

צה"ל תקף עשרות יעדי שיגור בעזה

הלם בתל אביב: "לא האמנו שזה יגיע"

שתי רקטות שוגרו לתל אביב

צפו: צה"ל משמיד עמדת שיגור בעזה

קריית מלאכי: 3 הרוגים בפגיעה ישירה

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

השר ברק ללוחמים: "ייתכן והמטחים הכבדים יותר רק לפניכם"