ביומו השני של מבצע "עמוד ענן" של צה"ל ברצועת עזה, נורו היום מטחים כבדים מכיוון הרצועה לכל יישובי הדרום. בקריית מלאכי נגבה מחיר כבד. שלושה בני אדם נהרגו בפגיעה ישירה במבנה מגורים, תינוק בן 8 חודשים וילד נפצעו באורח בינוני ועוד ארבעה קל. במקביל, בצה"ל מכחישים דיווחים על שיגורים לכיוון מרכז הארץ. בנוסף, רקטה פגעה ישירות בבית בשדרות וגרמה לנזק - לא היו נפגעים אך מספר בני אדם לקו בחרדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רקטת הגראד שפגעה במבנה בקריית מלאכי, חדרה ישירות לקומה הרביעית של הבניין, כשהיא גורמת לנזק והרס רב. כוחות מגן דוד אדום פעלו במקום כדי להעניק טיפול רפואי לפצועים, אך התקשו לסייע להם בשל הפגיעה הקשה במקום.

התוצאות היו הרסניות: שלושה בני אדם, גבר בן 24 ושתי נשים בנות 20 ו-30 נהרגו בפגיעה הקטלנית. תינוק בן 8 חודשים וילד פונו מהמקום כשהם במצב בינוני, ועוד ארבע פצועים פונו לקבלת טיפול רפואי כשהם במצב קל. ההרוגים והפצועים לא שהו במרחב המוגן בעת נפילת הטיל.

שישה בני אדם נוספים הוגדרו כפגעי חרדה, טופלו במקום על ידי צוותי מד"א ופונו, כמו יתר הפצועים, לבית החולים קפלן ברחובות. מבית החולים נמסר כי מצבם של הפעוט והילד השתפר, וכעת הם מוגדרים כפצועים באורח קל.

יניב, קרוב משפחה של כמה מהנפגעים בקריית מלאכי סיפר בראיון לחדשות 2 כי מרגע הישמע האעזקה ועד לפגיעת הטיל עבר זמן קצר מאוד. "זה עניין של דקות ספורות, עד שהטיל פגע בבניין ונכנס לתוך הסלון. היה לנו מקלט שנמצא מתחת למדרגות".

"כולם ירדו, חוץ מהם", העיד קרוב המשפחה, "הם לא היו ממוגנים, הם נשארו למעלה. כשהייתה האזעקה אחד מהם ישן, ושניים היו בתוך החדר. אנשים אמרו להם - כנסו למרחב הממוגן. אחד ישן ולא רצה לרדת, וזה מה שקרה".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' וקציני משטרה בכירים הגיעו לאתר הפגיעה בקריית מלאכי וקיימו במקום הערכת מצב בעקבות הפגיעה הקלטנית. הם קראו לתושבים במקום, כמו בכל יישובי הדרום, לשהות סמוך למרחבים המוגנים והזהירו שהאירוע רחוק מסיומו.

ראש עיריית קריית מלאכי: "ל-50% אין מיגון"

"זהו בוקר לא קל, מהשעה שמונה בבוקר היה מטח של טילים", תאר ראש עיריית קריית מלאכי, מוטי מלכה, את התחושות בעיר, "לצערי טיל פגע במבנה של ארבע קומות בבניין מאוכלס עם הרבה ילדים. אנו עושים את המרב כדי לטפל בכולם וגם בכל מי שחסר דיור כי הרקטות זרעו הרס לא קטן בכל המבנה הזה".

מלכה ביקש להדגיש כי יש להשמע להוראות פיקוד העורף אך ציין "ל-50% מהתושבים אין מיגון בעיר. העליתי את זה בוועדת חוץ וביטחון. אני מקווה שהפעם נוכל לתת מכה אחת ונבטיח את השקט, ולא נהיה שבויים של החמאס. ניתן את כל אורך הרוח שצריך כדי שצה"ל יטפל בעניין הזה פעם אחת ולתמיד", סיכם מלכה.

איתן חיימוב, עד ראייה לאירוע, סיפר על הפגיעה הקטלנית. "זיהיתי עשן סמיך בבית. ראיתי אבא שהחזיק את הבת שלו, שנפגעה מרסיסים בראש. הוא ישב איתה והיה מאוד מבוהל. לפתע ראיתי את מי שביתה נפגע, את האחות שצעקה: " אח שלי". ואז ראיתי את האמא והבן הקטן יושבים בהיסטריה".

חיימוב המשיך ותאר כיצד ניסה לסייע לנפגעים. "עליתי לקומה רביעית וזיהיתי דלת אחת פתוחה. נכנסתי לשם וראיתי בחורה אחת כבת 20 משהו על הרצפה, ללא הכרה. לא יכולנו להיכנס כי קירות המבנה עמדו להתמוטט".

אחת מתקיפות צה"ל ברצועה במהלך המבצע (צילום: AP)
צפויים מטחים נוספים. פגיעה בעזה | צילום: AP

במקביל, בדובר צה"ל מכחישים היום דיווחים על שיגורים שבוצעו מעזה לכיוון ערי המרכז. במערכת הביטחון מסבירים כי מקור הפרסומים הכוזבים בארגונים בעזה, שמעבירים מידע שקרי.

במערכת הביטחון מעריכים כי סבב ירי נוסף צפוי במהלכה ועם סיומה של הלווייתו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס, אחמד ג'עברי, שחוסל אתמול בתקיפת חיל האוויר בעזה.