בשבת זה קורה: הנסיך הארי ומייגן מרקל מתחתנים. לקראת האירוע הגדול של הממלכה, בו יצפו כ-2 מיליארד בני אדם ברחבי העולם בשידור ישיר (שידור ישיר גם כאן אצלנו), הכנו לכם את המדריך שמפרט את כל מה שצריך לדעת על המאורע - רגע לפני שהוא יוצא לדרך. האורחים, השמלה, האוכל, האבטחה - וברי המזל שזכו בכרטיס לראות את הזוג המלכותי הטרי הכי קרוב שאפשר. ביום שבת, מהשעה 13:00 - משדר מיוחד בערוצים 12 ו-13 ובחדשות Online עם כל הדיווחים והתמונות מהאירוע המלכותי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

600 אורחים ברי מזל ינכחו בטקס החתונה שייערך בכנסיית סנט ג'ורג' שבווינדזור. למרבה הצער, אביה של מרקל לא יהיה אחד מהם. בהודעה רשמית מטעמה הודיעה הנסיכה המיועדת כי "אני מקווה שיתנו לו את המרחב להתרכז בבריאותו", והודתה להודעות התמיכה שקיבלה.

היכרות קצרה - וחתונה. הנסיך הארי ומייגן (צילום: רויטרס)
היכרות קצרה - וחתונה. הנסיך הארי ומייגן | צילום: רויטרסכ-2 מיליארד בני אדם צפויים על פי ההערכות לצפות בחתונה המלכותית בטלוויזיה ובאינטרנט. יש שמלת כלה שתעלה יותר מ-100 אלף פאונד על פי דיווחים שונים, יש עוגת לימון ואלדר פלאוור, יש פרחים שיהפכו את הכנסייה בה תיערך החתונה לפינת טבע בריטית, אבל עיקר ההוצאה - 30 מיליון פאונד - תהיה על אבטחה מטורפת ברחובות וינדזור - על חשבון הציבור הבריטי. 100 אלף בני אדם יגדשו את הרחובות, רבבות עיתונאים יצטופפו ביניהם - ויצפו לצאתו של הזוג הטרי מהכנסייה, כשהוא רכוב על כרכרה ומנופף באושר.

הארי וסבתא, המלכה אליזבת'
הארי וסבתא, המלכה אליזבת' | צילום:

כ-2,600 אזרחים מן השורה קיבלו את ההזדמנות לראות את החתונה מקרוב. הטקס יתחיל ב-12:00 שעון מקומי - ואחריו ייערכו שתי מסיבות: המסיבה הרשמית, שמארחת המלכה, והמסיבה האישית של בני הזוג, שבה בין היתר יקרעו את הרחבה חברתה של הכלה סרינה וויליאמס, ידיד משפחת המלוכה הזמר אלטון ג'ון ואפילו חברי להקת הבנות המיתולוגית "ספייס גירלז", שעלולות לגנוב את ההצגה לזוג הטרי עם איחוד היסטורי.

רוצים ללמוד עוד על המשפחה המלכותית? האזינו לפרק בפודקאסט "מיד בהרחבה" 

המעריצים מתכוננים
הקשר יחזיק מעמד? הארי ומייגן | צילום:

ואם תהיתם - הבריטים צפויים גם להרוויח מכל הסיפור. חצי מיליארד פאונד צפויה להכניס הקופה הציבורית מתיירות וממרצ'נדייז: מסכות, ספלים, צלחות ומה לא, שעל כולם מופיעים הארי ומייגן. מיליונים יחגגו בבריטניה, הפאבים קיבלו אישור חריג להיות פתוחים עד שעה מאוחרת יותר, אלפי מסיבות רחוב ייערכו - ואחרי שיסתיים כל הבלגן, הארי ומייגן ייסעו לירח דבש ביעד שנותר סודי. על מתנות אין מה לדבר כיוון שבני הזוג שיש להם הכל ביקשו שלא להביא להם מתנות, אלא לתרום לצדקה במקום. האם יצליחו לחיות יחד באושר ובעושר ממש כמו בסיפור אגדה?