מנהיג הלייבור, ג'רמי קורבין (צילום: AP, חדשות)
צילום: AP, חדשות

מנהיג מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין הותקף על ידי מפגין שהטיח ביצה על ראשו אמש (ראשון) אחר הצהריים, במהלך סיור במסגד שבצפון לונדון. המשטרה עצרה חשוד בן 41 ומעריכה כי הוא פעיל מקומי בעד תכנית הברקזיט להיפרדות הממלכה מהאיחוד האירופי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"כשאתה מצביע - אתה מקבל את מה שהצבעת עבורו", אמר לו המפגין לפני שהניח ומחץ ביצה על ראשו של קורבין, כך נמסר מעדי ראייה שנכחו במקום לרשת "סקיי ניוז".

במהלך מה שמכונה בבריטניה "Visit my mosque day", שבמהלכו מתפללים מוסלמים פותחים את המסגדים לציבור ברחבי בריטניה במהלך יום אחד בשנה, יו"ר מפלגת הלייבור ערך סיור ב"בית הרווחה המוסלמי" ובמסגד "פיסבורי פארק". בזמן שהוא התהלך במסגד תקף אותו החשוד באמצעות הביצה.

"בזמן שהוא היה כאן בחדר בקומה מעלינו, מפגין פרו-ברקזיט, למיטב הבנתנו, פגע בו עם הביצה", סיפרה דיאן אבוט שהייתה במקום בזמן התקרית. חשוד בן 41 נעצר זמן קצר לאחר מכן על ידי המשטרה.

זו איננה הפעם הראשונה שבה פוליטיקאי בכיר במפלגת הלייבור הותקף באמצעות ביצה בממלכה המאוחדת. לפני מספר שנים במהלך סיור בשוק של דרום לונדון, נזרקה ביצה לעבר יו"ר המפלגה לשעבר, אד מילבנד. מלבד זאת במהלך מערכת הבחירות בשנת 2001 שר התחבורה ג'ון פרסקוט הותקף באמצעות ביצה על ידי מפגין - והחטיף לו בחזרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו