הפילוסוף היהודי אלן פינקלקראוט מותקף בצר (צילום: YAHOO, חדשות)
מתוך תיעוד התקיפה | צילום: YAHOO, חדשות

נשיא צרפת עמנואל מקרון התייחס אמש (שבת) למתקפה ברחובות פריז נגד הפילוסוף היהודי אלן פינקלקראוט. "המתקפה האנטישמית נגדו היא בניגוד גמור למי שאנחנו ומה שעושה אותנו לאומה גדולה", אמר הנשיא. "לא נסבול מתקפות כאלה". תיעוד בלעדי של התקיפה פורסם במהלך השבת באתר "yahoo".

לצפייה בתיעוד התקיפה ברחובות פריז

הנשיא שיבח את הפילוסוף הצרפתי-פולני ובנם היחיד של שני הורים ניצולי שואה. "בנם של מהגרים שהפך לאחד מגדולי האקדמיה הצרפתית, הוא לא רק כותב גדול, אלא סמל למה שהרפובליקה שלנו מאפשרת לכל אחד להיות", הוסיף מקרון.

"לא נסבול מתקפות כאלה", מקרון (צילום: EPA / LIONEL BONAVENTURE / POOL, חדשות)
"לא נסבול מתקפות כאלה", מקרון | צילום: EPA / LIONEL BONAVENTURE / POOL, חדשות

מוקדם יותר היום, נקלע הפילוסוף בעל השם העולמי להפגנת אנשי האפודים הצהובים בפריז, שמוחים מזה מספר שבועות. המפגינים זיהו את פינקלקראוט, החלו להטיח בו קללות גזעניות וקראו לו "לחזור לתל אביב".

המוחים המשיכו וקראו לעבר הפילוסוף "ציוני מסריח", "אתה הולך למות", ועוד. פינקלקראוט עצמו ביקש שלא להתייחס למפגינים האלימים וניסה לצאת מהמקום במהירות.

בנוסף לנשיא, אנשי רוח ופוליטיקאים רבים בצרפת גינו את המתקפה האנטישמית. "המתקפה הזו עושה להקיא", אמר מנואל וולס, ראש הממשלה הצרפתי לשעבר. "אני תוהה מאיפה השנאה והאנטישמיות הזו. שולח את תמיכתי לפינקלקראוט".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות