במצרים מתקיים עתה מאבק קשה: המלחמה על החזירים. המשטר המצרי רוצה לחסל את כל החזירים במדינה. המיעוט הקופטי במדינה, שגם ככה מרגיש מקופח במצרים, נלחם על אחד מצינורות הפרנסה שלו.

לאחר שהמאבק הגיע גם לפסים אלימים, כאשר לפחות 10 בני אדם נפצעו ועשרות נוספים נעצרו, מתנהל עתה השלב הבא במאבק: המלחמה על דעת הקהל. ובמאבק הזה כל האמצעים מקדשים את המטרה.

פסק הלכה מוסלמי (פתווה) חדש במצרים טוען כי מקור כל החזירים בעולם הוא ביהודים שקוללו על ידי אללה. הצו, שהפרטים עליו התפרסמו באתר הערבי "אל-בוובה", הוצא עלי ידי השייח' עלי אוסמן ממשרד הווקף המצרי.

"בגלל המקורות היהודיים שלו", כותב השייח', "מותר לשחוט את כל החזירים". השייח' אף מסביר כי זו הסיבה גם שאכילת החזיר אסורה על המוסלמים. בראיון לעיתון ירדני מסביר אוסמן כי מי שאוכל חזיר נחשב לאדם שאוכל "אדם טמא".

הלהיט החדש במצרים: "לעזאזל עם החזירים"

לצורך מלחמה זו גם נוצלו שירותיו של הזמר המצרי שעבאן עבד אל-רחים. הזמר המצרי הוציא שיר מיוחד שהפך ללהיט. השיר, כמה צפוי, נקרא "שפעת החזירים". 

"אנחנו רוצים להרוג את כל החזירים", שר הזמר. "אם ניתן לחזירים לחיות אנחנו נקריב חייהם של אנשים רבים. אני מקווה שיהרגו אותם כדי שהאנשים ירגישו בטוחים".

"עדיף שבני האדם יהיו בריאים", מסכם אל-רחים את שירו. "לעזאזל עם החזירים - בלי התערבות משטרתית ובלי שביתות".

קריקטורה: נתניהו וליברמן - מקור השפעת