עימותים אלימים במצרים על רקע שפעת החזירים: מגדלי חזירים ועובדי תברואה מצריים התעמתו היום עם כוחות המשטרה בקהיר, בעקבות כוונת שלטונות מצרים להמית את החזירים שלהם מחשש להתפשטות המגיפה. לפחות 10 בני אדם נפצעו ועשרות נוספים נעצרו.

הפגנות מגדלי החזירים המצריים גלשו היום לאלימות של ממש. מאות מגדלי חזירים ובעלי דירי חזירים שמנסים בכל מחיר למנוע מהממשלה לשחוט את חזיריהם, התעמתו עם אנשי כוחות הביטחון המצרים בפרבר של קהיר.

השוטרים המצרים ירו גז מדמיע לעבר המפגינים שהשליכו לעברם אבנים ובקבוקים, בשל החשש שהשוטרים יילכדו את החזירים שלהם ויובילו אותם לשחיטה. מהמשטרה המקומית נמסר כי לפחות 10 בני אדם נפצעו בעימות. המפגינים שרפו פחי אשפה ואף הציבו מחסומים כדי למנוע מהשוטרים לעבור.

התכנית: לשחוט כ-400 אלף חזירים

באזור אחר של עיר הבירה של קהיר, נפצעו שלושה שוטרים בעימותים עם מגדלי החזירים. כוחות הביטחון עצרו לפחות 15 בני אדם שהשתתפו בהפגנות.

הרשויות במצרים החלו באמצע השבוע שעבר בהשמדה המונית של חזירים, והסתייעו בכוחות הביטחון לביצוע ההחלטה שהתקבלה על ידי הממשלה. על פי טענת הממשל, מדובר באמצעי זהירות למניעת התפשטות שפעת החזירים למען בריאות הציבור.

בעבר מצרים נפגעה קשות כתוצאה משפעת העופות, ולכן הפעם הוחלט שלא לקחת סיכונים: הממשלה הורתה לשחוט בין 300 ל-400 אלף חזירים כדי להימנע מהתפשטות שפעת החזירים, וזאת למרות שבמדינה עדיין לא אותר אפילו מקרה אחד של הידבקות במגיפה.