למרות ניסיונות ההרגעה גם היום - זה היום החמישי ברציפות, מתכוונים תומכי האופוזיציה באירן לצאת לרחובות ולהפגין בהמוניהם, חרף ההגבלות של כוחות הביטחון. כעת גובר החשש מהידרדרות המצב ומגלישה לעימותים אלימים בין מחנה הרפורמיסטים למחנה תומכי אחמדינג'אד, זאת לאחר שאמש הצטרפו גם תושבי שירז ואיספהן למחאה הציבורית.

המשטר בטהרן עושה כמיטב יכולתו לעצור את זרימת האינפורמציה והתמונות האלימות מחוץ לאירן, וביומיים האחרונים אנו אכן מקבלים פחות תמונות ודיווחים של בלוגרים או גולשי טוויטר, אבל בעידן האלקטרוני האינפורמציה והצילומים מצליחים למצוא את דרכן מעבר לגבולות.

תמונות קשות: משמרות המהפכה מכים מפגינים

סרטון חדש שהועלה בשעות האחרונות לאינטרנט מכיל תמונות קשות, המציגות את האלימות שמפעילים אנשי משמרות המהפיה מול מפגינים בטהרן. אנשי המשטרה החשאית האירנית - רעולי פנים - גוררים מפגין בשערותיו למרחק של כמה עשרות מטרים, ומכים אותו עד זוב דם באגרופים ובאלות. 

מספרי הפצועים וההרוגים מההפגנות באירן לא ברורים: על פי חלק מהדיווחים, מדובר בלפחות 20 הרוגים באירועי הימים האחרונים. יחד עם זאת, לאור חסימת זרימת המידע על ידי השלטונות, הדיווחים מאירן אינם אחידים וקשה לקבוע כמה בני אדם בדיוק נפלו קורבן להפגנות של הימים האחרונים בטהרן.

בעולם כולו החליטו להפגין סולידריות עם הרבבות בטהרן והביעו את תמיכתם ברפורמיסטים. באוסטריה, גרמניה ובמדינות נוספות באירופה יצאו אמש מאות אזרחים אירנים לשעבר, סטודנטים ופעילי זכויות אדם, ומחו כנגד תוצאות הבחירות וההגבלות על חופש הביטוי ברפובליקה האיסלאמית.

אובמה: אין הבדל בין אחמדינג'אד ומוסאווי

מנהיגה הרוחני של אירן, האיתוללה עלי חמינאי, ניסה להשיב את הסדר על כנו ונפגש אתמול עם נציגי ארבעת המתמודדים בבחירות. חמינאי הבטיח לנוכחים כי תתבצע ספירה מחודשת של הקולות בחלק מהקלפיות.

בתוך כך, התייחס הלילה נשיא ארה"ב, ברק אובמה, להתפתחויות האחרונות בטהרן, ואמר כי אין הבדל משמעותי בין נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד ומנהיג המחנה הרפורמיסטי, מיר חוסיין מוסאווי. "בכל מקרה אנו נתמודד עם משטר אירני בעל היסטוריה עוינת כלפי ארה"ב", הסביר אובמה בריאיון לרשת הטלוויזיה CNBC.

הצטרפו לחדשות 2 בטוויטר

בחירות באירן - סיקור מיוחד:

הממשל חוסם את הרשת - הבלוגרים ממשיכים

נשיא אירן התקפל: סופרים שוב את הקולות

אחמדינג'אד: העולם צריך ללמוד מאיתנו דמוקרטיה

נאום הניצחון: "עיני העולם נשואות אל אירן"

מהומות אלימות בטהרן אחרי התוצאות הרשמיות

המחאה באירן עוברת בטוויטר