"הווירוס הזה ממשיך לפתח מוטציות, חייבים לעקוב אחרי זה בקפדנות", כך הזהירו אנשי מערכת הבריאות במחוז סן חוזה בקליפורניה מפני המוטציה החדשה שהתגלתה לאחרונה במדינה. "העובדה שהמוטציה הזו אותרה בכמה התפרצויות גדולות במחוז מהווה דגל אדום וחייבים לחקור זאת", התריעו. בין השאר התגלה הזן החדש בערים לוס אנג'לס, סן לואיס, מונטריי ועוד.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

בכירים במערכת הבריאות האמריקנית הצהירו כי המוטציה החדשה שהתגלתה בקליפורניה "מקושרת להתפרצויות רבות במדינה". על פי המחקר שנעשה, נמצא כי הווריאנט, שנקרא בשפה המקצועית L452R, שונה במהותו מהמוטציות שהתגלו בבריטניה, בברזיל ובדרום אפריקה.

המוטציה החדשה התגלתה ב"כמה התפרצויות גדולות" בשורת ערים בקליפורניה, ובראשן בסן חוזה, בירת המחוז סנטה קלרה בסמוך לעמק הסיליקון, בלוס אנג'לס, מונטריי, אורנג', ריברסייד, סן לואיס אוביספו וערים נוספות במדינה.

בתי חולים בקליפורניה מתמודדים עם נגיף הקורונה (צילום: רויטרס)
בתי חולים בקליפורניה מתמודדים עם נגיף הקורונה | צילום: רויטרס

עד כה לא ידוע אם הווריאנט מדבק יותר ממוטציות אחרות של הווירוס, אך העובדה שהוא אובחן בקרב אנשים שנכחו בהתפרצויות גדולות לאחרונה מעלה חשש בקרב המומחים. עדיין מוקדם לדעת עד כמה היא התפשטה בארה"ב ובעולם בכלל. אחת הסיבות לכך על פי המומחים היא שעדיין לא הסתיים הריצוף הגנטי של המוטציה במחוז עצמו ובשאר ארה"ב.

מהממצאים עד כה עולה כי 24% אחוזים מבדיקות הקורונה שנעשו בדרום קליפורניה נשאו את המוטציה החדשה שהתפתחה באזור. בלוס אנג'לס, שיעור נשאי המוטציה עולה כבר ל-36% מאלה שנבדקו. "ההימצאות של המוטציה", מזהירים מומחים מקומיים, "יכולה להיות הסיבה המרכזית לעלייה החדה בתחלואה בחוף המערבי".