סימון ביילס, המתעמלת האמריקאית האגדית, זכתה אתמול (שלישי) במדליית ארד בתרגיל הקורה באולימפיאדת טוקיו 2020 - ובכך חתמה אולימפיאדה מטלטלת ומרגשת מאוד עבורה. בשבוע שעבר פרשה במהלך התחרות הקבוצתית, לאחר מכן פרשה מכל התרגילים האישיים, למעט אחד - תרגיל הקורה שבו זכתה בסופו של דבר במדלית ארד עם הציון 14.000. היום, לאחר שהיא קצת יותר רגועה, היא התפנתה לספר מה עבר עליה בשבועות האחרונים.

עוד מהאולימפיאדה:

כיומיים לפני שפתחה את הופעותיה בבירת יפן קיבלה ביילס בשורה קשה: דודה שלה מצד אימה נפטרה באופן לא צפוי - מה שפגע קשות בפוקוס של המתעמלת לקראת המשחקים ובבריאותה הנפשית. "רק רצינו שהשבוע הזה כבר ייגמר", סיפרה ססיל לאנדי, המאמנת האישית של ביילס. "אחרי שסימון סיפרה לי על המוות של דודה שלה, ידעתי שהמצב בעייתי. שאלתי אותה מה היא צריכה ממני, והיא אמרה, 'אני רק זקוקה לזמן'. אמרתי לה, 'אני כאן בשבילך'. היא התקשרה להורים שלה ואמרה לי, 'אין שום דבר שאני מסוגלת לעשות כשאני נמצאת כל כך רחוק מהבית. אני רק רוצה לסיים את השבוע הזה כדי שאחזור הביתה ואתחיל להתמודד עם האובדן".

סימון ביילס עם מדלית הארד (צילום: רויטרס)
ביילס עם מדליית הארד | צילום: רויטרס

ביילס עצמה סיפרה על העובדה כי המשיכה להתחרות למרות הבשורה הקשה: "זו לא הייתה החלטה קלה, אבל הבנות האחרות בנבחרת ראו אותי ואת המצב שלי ותמכו בי. ניסיתי להמשיך בתחרות הקבוצתית אבל בסופו של דבר ראיתי שאני לא מתמודדת עם זה ולא מבצעת את התרגילים כמו שאני רוצה. סמכתי על שאר הבנות בנבחרת שיעשו את העבודה כמו שצריך - והן אכן עשו וזכו במדליית הכסף".

"לא התכוננתי למוות הזה, היה קשה להכיל את זה בזמן האולימפיאדה", סיפרה בראיון בטוקיו. "השילוב של האבל והחשש מפציעה הפך את השבוע האחרון לסיוט מתמשך. נבדקתי מדי יום על ידי רופאים, ונפגשתי עם פסיכולוג פעמיים ביום. זה עזר לי לשמור על שפיות בסיטואציה הקשה הזאת. בסופו של דבר נתנו לי אישור להשתתף בתרגיל הקורה, אבל למען האמת - לא האמנתי שאני באמת מסוגלת לזה".

סימון ביילס תרגיל הקורה (צילום: רויטרס)
ביילס בתרגיל הקורה | צילום: רויטרס

ביילס שמעה מהתקשורת את הביקורות והספקולציות בנוגע למצבה, וכעת מנסה להעביר מסר לפרשנים והאוהדים שידם קלה על המקלדת. "בסופו של דבר, כולם צריכים להיות קצת יותר מחושבים עם מה שהם כותבים. אין לכם מושג מה עובר על הספורטאים, אין לכם מושג מה עבר עליי".

ביילס המשיכה: "בסופו של דבר, אנחנו לא רק כאן בשביל הבידור - אנחנו גם בני אדם, ותתפלאו - יש לנו גם רגשות. לפעמים האנשים מסביב לא מבינים שגם לנו קורים דברים מאחורי הקלעים וזה משפיע עלינו כשאנחנו מתחרות או מתאמנות. עכשיו, אחרי שהמשחקים הסתיימו עבורי, אני ללא ספק אקח קצת זמן לעצמי ואתן לדברים לשקוע, בגלל שאני לא מרגישה כמו שהרגשתי אחרי ריו 2016".