שרת הפנים היוצאת איילת שקד הגיעה אמש (שבת) לאולפן "פגוש את העיתונות" לריאיון פרידה מהחיים הפוליטיים וסיפרה כי קיבלה הצעות ממפלגת השלטון: "פנו אליי לעבור לליכוד - עוד לא החלטתי".

דיברת על נתניהו במילים קשות, מה את עושה איתו באותה המפלגה?

"אני כרגע לא בליכוד. אם אתפקד, נדבר. במהלך הקריירה הפוליטית שלי, עשר שנים, עשיתי תמיד מה שחשבתי שנכון למדינת ישראל. שמרתי על הערכים שלי ועל הערכים שבשמם נבחרתי. עשיתי שורה של דברים כדי להיות נאמנה לערכי הימין. מי שישפוט אותי לפי המעשים גם יבין שאני צודקת".

מה הייתה הפניה הלא נכונה שלקחת והביאה אותך לנקודה הזו?

"אני כרגע לא בחיים שכאלה, אני בחורה צעירה. אני יכולה להסתכל 10 שנים אחורה בסיפוק גדול על הקריירה הפוליטית שלי - 4 שנים שרת משפטים, שרת פנים, 6 שנים חברת קבינט. אין עוד אף אישה חוץ מגולדה, ציפי לבני וממני שהייתה כל כך הרבה זמן בקבינט המדיני-ביטחוני".

אולי הפניה הלא נכונה שעשית הייתה שלא הלכת עם הלב, ולא נשארת במחנה הימין, ולכן עידית סילמן מושבעת לתפקיד שרה, ואת הולכת הביתה.

"אני אף פעם לא עזבתי את מחנה הימין מבחינת המעשים שלי. אתה ואני זוכרים היטב שלפני שקיבלתי את ההחלטה הזו האופציה הייתה ללכת לבחירות שבסופן ככל הנראה הייתה קמה ממשלת שמאל ערבים - חשבתי שזה מה שהיה נכון למדינה".

הקמת הממשלה - סיקור N12

אמרת "עשינו טעויות", אבל לא ציינת אף טעות בפרקטיקה - מה הייתה הטעות?

"יש טעות של הפרת הבטחות, הייתה עוד טעות - לעזוב את הבית היהודי ב-2018. המצפן הערכי שלי לא השתנה, העבודה שעשיתי הייתה יום-יום לטובת כל אזרחי מדינת ישראל. שיניתי את בית המשפט העליון. כשנכנסתי לתפקיד היה בכל בית המשפט העליון שופט שמרן אחד - היום יש מחנה, הוא הרבה יותר מאוזן. פעלתי להקים 14 יישובים בנגב, לא היה מעשה בן-גוריוני כזה עשרות שנים".

נפתלי בנט ואיילת שקד בכנסת (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
איילת שקד ונפתלי בנט: "זו הייתה טעות לעזוב את הבית היהודי ב-2018" | צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

איך את מרגישה לאור האמירות של רה"מ הנכנס נתניהו על כך שהשארתם לו "כלכלה הרוסה"?

"זה כמובן שקר מוחלט. ה-OECD פרסם רק השבוע דירוג לפיו ישראל הייתה מקום רביעי מלמעלה - הכלכלה של ישראל היא מאוד חזקה. פגשתי כאן בחדר האיפור באדם שאמר לי שהוא שוקל לעזוב את הארץ - אני בהלם מהסיטואציה. אנשים מבוהלים וכשאני שואלת אותם הם משיבים שהם שעכשיו טוב אך הם מבוהלים מעתיד הילדים שלהם. אין לנו ארץ אחרת - לעזוב זה בטח לא פיתרון. הילד שלי בקרוב יתגייס לשירות קרבי ואני גאה בו. אני גם זו שהעבירה את חוק הגיוס ב-2014".

"אני נגד ביטול סעיף הגזענות, הם לא יכולים לשחק בחוק יסוד. לבטל את הסעיף הזה - ייראה רע מאוד בעולם, אני מקווה שהם לא יעשו את זה. אני רצתי עד הסוף לא בשביל נתניהו אלא בשביל ציבור הבוחרים שלי - זה היה להם חשוב. היו הרבה אנשים שלא היה להם פתק אחר בקלפי - חוץ מהפתק של הבית היהודי".

אי פעם יסלחו לך?

"לא. אין על מה לסלוח - מעולם לא עשיתי דבר רע".

את חושבת שבנט תובע את תביעות הדיבה כדי לשקם את מעמדו הציבורי?

"אני לא דוברת שלו, אני יכולה להגיד לך שהוא אמר לי שהצטער שלא עשה את זה קודם. אני גם מעולם לא תבעתי והיום מצטערת שלא תבעתי את עופר כסיף, שכשהיה מרצה באוניברסיטה העברית הוא קרא לי ניאו נאצית, הייתי צריכה ללמוד מעמית ולתבוע".

את מסכימה עם האמירה לפיה מכונת הרעל ניצחה? 

"יש פייק-ניוז משני הצדדים. מעולם לא נתנו 52 מיליון שקל למנסור עבאס ומערכת החינוך לא תשנה את פניה בגלל אבי מעוז".