‏שרי הקבינט המדיני-ביטחוני התכנסו אמש (ראשון) לדון בניסיונות לחלץ ישראלים מאוקראינה, וגם באשר לתוכנית להמשך, אם המלחמה תתפשט לאזורים נוספים. בנט ביקש מהשרים "לשמור על פרופיל נמוך". שקד הסבירה: "האינטס הישראלי הוא לשתוק". השרים קיבלו סקירה משר החוץ לפיד על ההחלטה שפרסמנו ב"חדשות סוף השבוע" להצביע בעד הצעת הגינוי בעצרת הכללית של האו"ם. 

בשל המצב, לדיון התבקשו להגיע גם שר התפוצות נחמן שי ושרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה. "ישראל לא העניין כרגע", אמר בנט לשרים והדגיש שעליהם לא לעשות רעש מיותר. שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה סקרה בפני יתר השרים את מספר הבקשות שהתקבלו להגיע לארץ. 400 איש בלבד הגישו בקשה אלקטרונית לעלייה.

איילת שקד (צילום: פלאש 90)
"האינטרס הישראלי הוא לשתוק". איילת שקד | צילום: פלאש 90

מוקדם יותר אתמול, בנט שוחח עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין והביע את החשש שלו מפני נזק הומניטרי אם המלחמה תימשך. בנט גם הביע נכונות לסייע במגעים בין אוקראינה לרוסיה. נראה שישראל מנסה להראות שהיא יכולה לדבר עם שני הצדדים, אך אין בכוונתה להיות המתווכת בשיחות.

עוד ביחסי רוסיה-ישראל, שגרירות רוסיה בישראל פרסמה אתמול פוסט שאלות-תשובות בעקבות המחאות מול משכנה, ובו ציינה שהתיאום הביטחוני של ישראל עם רוסיה לגבי פעולות בשטחי סוריה ימשיך כרגיל. "אנחנו לוקחים בחשבון את הדאגות הביטחוניות הלגיטימיות של ישראל, ולא רוצים ששטח סוריה ישמש לפעולות נגד ישראל", נכתב בפוסט. "פקידי הצבא שלנו דנים בסוגיות המעשיות של הנושא באופן מהותי על בסיס יומי. מנגנון זה הוכח כיעיל וימשיך לעבוד".