רצף הפיגועים הקשה שמלווה את השבועות האחרונים מעורר סערה גם במגזר הערבי וסופג גינויים חריפים מראשי מועצות מקומיות ערביות ומפוליטיקאים בכל קצוות הקשת הפוליטית. יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה יצא נגד חמאס והג'יהאד האיסלאמי והדגיש בריאיון ל-N12 כי "זה לא תפקידם של הפלגים הפלסטינים בעזה והגדה המערבית לברך או לגנות פיגועים שאזרחים ערבים בישראל מעורבים בהם".

הפיגוע בחדרה - סיקור שוטף ב-N12

"כפי שאנחנו לא מטיפים להם מוסר, הם לא צריכים להטיף לנו", הבהיר יו"ר הרשימה המשותפת. "ארגון דאעש הוא אויב שלנו כערבים, לפני שהוא אויב של כל עם אחר. עוד הוסיף עודה: "המספרים מוכיחים שהוא (דאעש) רצח יותר ערבים במזרח התיכון - יותר מאשר כל עם אחר. לכן יש לגנות אותו ולהוקיע את מעשיו. אסור לברך אותם".

לוחמי חמאס (צילום:  SOPA Images, getty images)
"לא מתפקידם לברך או לגנות פיגועים שבהם היו מעורבים אזרחים ערבים בישראל" | צילום: SOPA Images, getty images

בהמשך הריאיון האשים יו"ר הרשימה המשותפת את המשטרה בהשתוללות הנשק הבלתי חוקי ביישובים הערבים, וקרא לממשלה ולשר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, לפעול באופן מיידי ותקיף כדי לאסוף את הנשק הבלתי חוקי. 

דבריו של יו"ר הרשימה המשותפת באים כאמור בעקבות שורת גינויים לפיגועים בחדרה ובאר שבע מההנהגה הערבית. מוקדם יותר היום התראיין ראש עיריית אום אל-פחם בתוכנית "חמש" עם רפי רשף, שם שב והדגיש כי הוא מגנה את הפיגוע. "המקרה שהיה אתמול לא היה צריך לקרות", הבהיר ד"ר מחאמיד. "אני מוטרד מכך שיש תאים רדומים של דאעש לא רק באום אל-פחם אלא בכל החברה הערבית".

"אני מוטרד מכך שיש תאים רדומים של דאעש לא רק באום אל-פחם אלא בכל החברה הערבית"

ראש עיריית אום אל-פחם

ד"ר מחאמיד סיפר גם על האווירה המתוחה ששררה היום בעירו: "המצב לא רגיל, הרבה טיולים בוטלו בבתי הספר, התנועה ברחובות הייתה דלילה יחסית. אבל אנחנו לא נתייאש ולא נרים ידיים מול קומץ".