כבר לא משותפת: לאחר שלא הצליחה להגיע להסכמות בשבועות האחרונים, הרשימה המשותפת החליטה הבוקר (רביעי) להתפרק ולא לרוץ יחד בבחירות הקרובות. שלוש מהמפלגות - בל"ד, תע"ל וחד"ש ימשיכו יחדיו ברשימה אחת ומפלגת רע"מ בראשותו של מנסור עבאס תרוץ בנפרד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבועות האחרונים ניסו במפלגה לקיים משא ומתן במטרה לרוץ ברשימה אחת, אך השיחות נכשלו פעם אחר פעם. בסיומה של פגישה כזו בשבוע שעבר, ח"כ אוסמה סעדי, שחבר ברשימה מטעם מפלגת תע"ל, מסר: "לא הצלחנו להגיע להסכמות, ניסינו במשך שעות ועד כה ברור שהמשותפת לא תמשיך".

מטעם המפלגה נמסר אז: "נמשיך ברשימה המשותפת על סמך המרכיבים שמקבלים את הקו הפוליטי שנחתם לאחר שהרשימה המקורית הוקמה. נרוץ על אותו מצע שנחתם. מי שלא רוצה להמשיך ברשימה המשותפת – הוא בחר לעצמו את הדרך".

ח"כ מנסור עבאס (צילום: יח"צ)
יו"ר רע"מ מנסור עבאס. ירוץ לבד | צילום: יח"צ
יו"ר רע"מ, ח"כ מנסור עבאס, מסר לאחר ההודעה: "הם גם לא רוצים לכבד את ערכי הדת והחברה, וגם רוצים להישאר על הספסל של המגרש הפוליטי". במהלך המשא ומתן בין המפלגות הציגה רע"מ שני תנאים להמשך ריצה משותפת: שהרשימה תכבד את ההלכה ולא תתמוך בשום הצעה המנוגדת לה - שם קוד להצבעה נגד חקיקה להט"בית וכן להצהיר בפומבי על מועמד לראשות הממשלה שבו יתמכו.

"אנחנו רוצים שמצביעי המשותפת לא יעמדו בפני תיבת פנדורה, אלא ידעו בדיוק מה יקבלו מאתנו", אמרו ברע"מ. "מטרתנו היחידה העומדת מול עינינו היא העצמת הכוח הפוליטי של המצביע הערבי והבאתו לידי ביטוי לטובתו ולהשגת זכויותיו, ואין לנו מטרות אחרות".