8 ימים למועד סגירת הרשימות לכנסת ה-24, הרשימה המשותפת בדרך לפירוק: ראשי שלוש מתוך ארבע המפלגות שמרכיבות את הרשימה נפגשו היום (רביעי) במשך שעות - ולא הצליחו להגיע להסכמות שיובילו לריצה יחד עם רע"ם, שיושב הראש שלה, ח"כ מנסור עבאס, כלל לא נכח במפגש. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ח"כ אוסמה סעדי, שחבר ברשימה מטעם מפלגת תע"ל מסר בסיומה של הפגישה: "לא הצלחנו להגיע להסכמות, ניסינו במשך שעות ועד כה ברור שהמשותפת לא תמשיך". 

"לצערנו הגענו למבוי סתום, אנחנו לא יכולים לבשר כרגע שיהיה המשך לרשימה המשותפת", מסר ח"כ מטאנס שחאדה מבל"ד. "היא לא תמשיך בהרכב הנוכחי, אנחנו מקווים שנגיע הלילה להסכם לגבי ההרכב החדש. איבדנו את המומנטום". 

מנהיגי 3 המפלגות, חד"ש, בל"ד ותע"ל, מקווים להגיע להבנות שיובילו לריצה משותפת שלהם - ללא רע"ם, שעמה לא מצליחים להגיע להבנות. "נמשיך ברשימה המשותפת על סמך המרכיבים שמקבלים את הקו הפוליטי שנחתם כשהרשימה המקורית הוקמה. נרוץ על אותו מצע שנחתם. מי שלא רוצה להמשיך ברשימה המשותפת – הוא בחר לעצמו את הדרך". 

איימן עודה, מנסור עבאס (עיבוד: נועם ריבקין פנטון, פלאש/90 )
דרכיהם ייפרדו? יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ויו"ר רע"מ מנסור עבאס | עיבוד: נועם ריבקין פנטון, פלאש/90

בהודעה רשמית מטעם רע"ם נמסר: "ביקשנו לכבד את עמדתנו הערכית כתנועה דתית בהצבעות בכנסת. דרישותינו במו"מ מול מרכיבי המשותפת התקבלו בדחייה ללא שום הסבר. מועצת השורא תתכנס ב-48 השעות הקרובות לקבל החלטה סופית לאחר דחיית הבקשות שלנו במשא ומתן". 

יו"ר רע"ם, ח"כ מנסור עבאס, מסר לאחר ההודעה: ״הם גם לא רוצים לכבד את ערכי הדת והחברה, וגם רוצים להישאר על הספסל של המגרש הפוליטי" - הצהרה שנראה שהמשמעות שהבנות בין הצדדים כבר לא יושגו, ושרע"ם כנראה בדרכה להיפרד מהמשותפת. 

אם לא תחול פריצת דרך של ממש עד למועד הסופי של סגירת הרשימות לכנסת ביום חמישי הבא, 4 בפברואר, הרשימה ככל הנראה צפויה לרוץ בשתי רשימות נפרדות - אחת שתכלול את חד"ש, תע"ל ובל"ד - ורע"ם לבדה ברשימה עצמאית.