תפנית משמעותית? רע"מ תצהיר היום (שלישי) בפגישת מרכיבי הרשימה המשותפת: נסכים לקבל את התנאי: "רק לא נתניהו" - בתמורה להסכמת שאר המפלגות לשני תנאים.

  1. התנאי הראשון: שהמשותפת תכבד את ההלכה ולא תתמוך בשום הצעה המנוגדת לה - שם קוד להצבעה נגד חקיקה להט"בית.
  2. התנאי השני: ששאר המפלגות יסכימו להצהיר בפומבי "מי כן", ועל איזה מועמד מוכנים להמליץ לראשות הממשלה ועם מי מבין המועמדים אפשר לעבוד ובאיזה דרך, ומהם הגבולות המותרים להשפעה.

"אנחנו רוצים שמצביעי המשותפת לא יעמדו בפני תיבת פנדורה, אלא ידעו בדיוק מה יקבלו מאתנו", אומרים ברע"מ. "מטרתנו היחידה העומדת מול עינינו היא העצמת הכוח הפוליטי של המצביע הערבי והבאתו לידי ביטוי לטובתו ולהשגת זכויותיו, ואין לנו מטרות אחרות", הוסיפו. 

ברע"מ מדגישים: "כל תגובה פופוליסטית של מפלגה שלא קשורה לנושא תיענה בתגובה פופוליסטית". ההנחה היא שטיבי, עודה וחבריהם לא יוכלו לקבוע על מי ימליצו, מה גם שסער ובנט נחשבים ימניים לא פחות ואולי אף יותר מנתניהו. לפיכך, הסיכויים לפירוק המשותפת עודם גבוהים.

ח"כ אחמד טיבי מתע"ל העריך באולפן "פגוש את העיתונות" שיש סיכוי של 50% לריצה משותפת. מאז סוף השבוע נמשכים המגעים לפני המועד הסופי להגשת הרשימות - 4.2, יום חמישי הבא. בעקבות ההתקרבות בין הליכוד לרע"מ, במפלגתו של נתניהו הבהירו לאחרונה: "לא נקים ממשלה עם מנסור עבאס או הרשימה המשותפת - ולא נישען עליהם".

כשיו"ר רע"מ לא פסל תמיכה בנתניהו או בחוק צרפתי - הריאיון המלא של מנסור עבאס למגזין N12