יממה לאחר פיזור הכנסת באופן רשמי, יו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, ימסור הערב (רביעי) ב-20:00 הצהרה לתקשורת שבה יכריז על ריצתו לראשות ממשלה. בהתבטאותו הפוליטית האחרונה מעל בימת הכנסת, תקף בנט את גדעון סער שעזב את הליכוד והקים מפלגה חדשה: "המערכת הפוליטית והתקשורתית נכנסה לאובססיה מטורללת של כן ביבי לא ביבי - לא מקימים מפלגות בשביל זה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי סקר של מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף iPanel שנערך אתמול עבור חדשות 12, לו הבחירות היו נערכות היום, מפלגת ימינה בראשות נפתלי בנט הייתה זוכה ל-13 מנדטים. מבחינת אחוזי ההתאמה לראשות הממשלה, זוכה בנט על פי הסקר ל-8% בלבד, לעומת נתניהו שזוכה ל-33% אחוזי התאמה ואחריו סער שמקבל 16%.  

בנימין נתניהו ונפתלי בנט (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
בנימין נתניהו ונפתלי בנט | צילום: הדס פרוש, פלאש 90
רק לפני חודשיים, עמד בנט בסקרים על יותר מ-20 מנדטים, והתקרב לנתניהו בהתאמה לראשות הממשלה. ואולם, יו"ר נמנע כל העת מלהכריז מפורשות על ריצה לראשות הממשלה והתחמק מהצהרה חד-משמעית בנוגע לישיבה עם נתניהו. 

הכרזתו של גדעון סער על עזיבת הליכוד והקמת מפלגה חדשה, פגעה בבנט ובמפלגתו ימינה שמספר המנדטים שלה צנח מאז משמעותית. הצהרתו החד-משמעית של סער על ריצה לראשות הממשלה ואמירה מפורשת שלא יישב עם נתניהו, לעומת ההתמהמהות של בנט - צרב את הראשון בתודעה של הציבור כאלטרנטיבה להנהגה.   

שקד: "אנחנו האלטרנטיבה"

במהלך נאום שנשא במליאת הכנסת לפני שבועיים, הכריז יו"ר מפלגת ימינה: "מדינת ישראל נכנסה לאובססיה,  המערכת הפוליטית והתקשורתית נכנסה לאובססיה מטורללת של כן ביבי לא ביבי. כאילו חזות מדינת ישראל זה כן ביבי או לא ביבי. כל היום שואלים את השאלה הזאת, אין ריאיון שלא מדברים על זה – ואני רוצה לומר לכם, לא באתי לפוליטיקה בשביל זה. לא מקימים מפלגות בשביל זה. באתי לפוליטיקה כשליחות לקדם את האידיאלים שלי".

גדעון סער, נפתלי בנט (עיבוד: יונתן זינדל, פלאש 90)
גדעון סער, נפתלי בנט | עיבוד: יונתן זינדל, פלאש 90

חברת מפלגתו של נפתלי בנט, איילת שקד, הממוקמת במקום השני במפלגה, התייחסה בחדשות הבוקר עם ניב רסקין לפיזור הכנסת והליכה לבחירות: "אני חושבת שבזמן המשבר הכלכלי של הקורונה כשיש 800 אלף מובטלים ומאות אלפי עצמאים שקורסים בגלל מחדלים של הממשלה, הציבור רוצה הנהגה אחרת ואנחנו בהחלט אלטרנטיבה". 

בסיור שערך בנט לאחרונה בראשון לציון הוא שוחח עם מוכרת במדרחוב שביקשה ממנו: "רק תבטיח לי שלא תלך עם ביבי". בנט לא השיב תשובה חד-משמעית והגיב לה בספונטניות: "אבל למה?".