ממשלה בדרך: גורמים בליכוד מסרו כי על רקע פיצוץ במגעים עם מפלגתו של נפתלי בנט, "ימינה", נתניהו צפוי לחלק היום (שלישי) את התפקידים השונים לחברי סיעת "הליכוד". אתמול נודע כי נתניהו הציע לגלעד ארדן ויולי אדלשטיין את תיקי התחבורה והחינוך, אך התנה אותם בהישארותה של ימינה באופוזיציה, מה שהוביל בין השאר להחלטתו של ארדן להתמנות לשגריר ישראל באו"ם ובארה"ב. כעת תיקי החינוך, התחבורה וביטחון הפנים צפויים להתחלק בין רגב, אדלשטיין ואוחנה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בליכוד פרסמו הודעה לפיה כחלק מהמשא ומתן בין המפלגות, בימינה דרשו את תיקי התחבורה, הבריאות ואת ראשות ועדת חוקה חוק ומשפט, והדגישו כי לא הוצעה לימינה הוועדה לפניות הציבור כפי שטענו במפלגה. "ראש הממשלה התקשר הלילה פעם נוספת לבנט וקרא לו להצטרף יחד עם מפלגת ימינה לממשלה", נכתב בהודעה. "בנט דרש בשיחה תיקים שאין להם קשר לציונות הדתית ולגודל האלקטורלי של מפלגת ימינה". 

עוד אמר נתניהו לבנט בשיחה: "מציע לך גם אחריות על בנות השירות הלאומי כי זה מה שחשוב לציבור שלך. לא נזוז מההצעה שלנו - אתם שווים 6 מנדטים". מוקדם יותר הוציאו בליכוד הודעה נוספת בדבר סיום היחסים עם ימינה. 

"הלילה התברר סופית שבנט וימינה החליטו לפרוש מגוש הימין", כתבו בליכוד. "הצעד הראשון היה כאשר סירבו בימינה להמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה נתניהו להרכיב את הממשלה בניגוד גמור לרצון בוחריהם. הצעד השני היה כאשר סירב בנט שוב להצעתו הנדיבה של ראש הממשלה לקבל את תיק החינוך, תיק ירושלים ומורשת, סגן שר ביצועי הכולל אחריות לחטיבה להתיישבות ולשירות הלאומי - תפקידים בעלי חשיבות עליונה לציונות הדתית".

בליכוד המשיכו: "במקום זאת, במפלגת ימינה דורשים ארבעה תפקידים בכירים שאין להם אף קשר לציונות הדתית. סירובו של בנט לקבל הצעה נדיבה זו, שמעבירה לידי ימינה את כל הנושאים החשובים לציונות הדתית חושפת שלא מדובר באידאולוגיה אלא בכיסאולוגיה. מצער שבגלל מאבקים פנימיים, בנט וחבריו בימינה בחרו להצטרף לאופוזיציית השמאל עם יאיר לפיד והיבא יזבק. הציונות הדתית תמשיך להיות מרכיב מרכזי מוביל בתוך הליכוד ובמדיניות הממשלה".

 

השר ארדן מודה לנתניהו על המינוי  (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

אתמול החליט השר לביטחון פנים גלעד ארדן להתמנות לשגריר ישראל באו"ם ובארה"ב ולא לחכות להתבהרות המגעים עם ימינה, שכאמור עלו על שרטון. ארדן יחליף את השגריר באו"ם הנוכחי דני דנון ואחרי הבחירות בארה"ב בנובמבר הקרוב, ימונה גם לשגריר שם.

בהמשך להחלטתו של ארדן ועל רקע פיצוץ המגעים עם ימינה, ייתכן ומצוקת התיקים בליכוד הבשילה לכדי פתרון: החינוך, ביטחון הפנים והתחבורה יתחלקו בין שלושה ח"כים - אדלשטיין, רגב ואוחנה. ראש הממשלה סבור שמגפת הקורונה הולכת לגל שני ועל כן העדיף שר בריאות שיוכל לשלוט עליו, אחת מהסיבות שלבנט לא הוצע התיק שכל כך רצה.