שגריר חדש לישראל באו"ם: השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, נענה להצעת ראש הממשלה נתניהו - ויכהן כשגריר החדש של ישראל באו"ם ובארצות הברית. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני גאה ונרגש על הזכות להיאבק על צדקתנו בזירה הבינלאומית ולהגן על ישראל מול האתגרים הצפויים בשנים הבאות", אמר השר ארדן, שצפוי לכהן בנוסף גם כשגריר בארה"ב במהלך התקופה בה נתניהו יכהן כראש הממשלה. הקדנציה באו"ם תימשך גם לאחר כניסת גנץ לתפקיד ראש הממשלה. 

"הצעתי לשר ארדן לצאת לניו יורק ולשמש כשגרירנו באו"ם", אמר ראש הממשלה נתניהו. "במקביל, הצעתי שלאחר הבחירות בארה"ב, הוא ישמש גם כשגריר ישראל בארה"ב בתקופת כהונתי כראש ממשלה. אני רוצה להודות לשגרירנו המצוין רון דרמר. אני מכיר את גלעד שנים רבות, את הכישרון, את הניסיון ואת המחויבות שלו להגן על מדינת ישראל". 

"יש לנו משימות חשובות מאין כמוהן, גם באו"ם וגם בארה"ב", הוסיף נתניהו. "שמחתי מאוד שגלעד נענה להצעתי, אני מצפה להמשך שיתוף הפעולה בנינו בשנים הבאות במשימות החשובות למדינת ישראל". ארדן ימשיך לכהן כשר בממשלה עד למינויו כשגריר על ידי הממשלה. 

מבחינת נתניהו, הסכמתו של ארדן לנסוע לאו"ם, מקלה עליו את מלאכת חלוקת התיקים לבכירי הליכוד ולימינה. תיקים כמו התחבורה, החינוך והבריאות, שהיו תיקים פוטנציאליים עבור ארדן, יוצעו כעת לאדלשטיין, רגב ולאנשי ימינה.  

ארדן בריאיון במהדורה המרכזית לאחר המינוי: "האתגרים גדולים, אני נרגש" 

"זה ערב מאוד מרגש לי ולמשפחה", אמר השר ארדן בריאיון ליונית לוי במהדורה המרכזית, "אחרי 17 שנים בכנסת, תפקידי שר ורפורמות, בחרתי לגשת לזירה הבינלאומית ולהתגייס למאבק. אני חושב שהמשימה לכהן גם כשגריר באו"ם וגם כשגריר בארה"ב היא ענקית אבל לא בלתי אפשרית, זה נעשה כבר בעבר על ידי אבא אבן".

"אלה נעליים עצומות ואני מגיע לשם בחרדת קודש, אבל אני מאוד חרוץ ומסור ואני ארתום את כל מה שאני יכול מבוקר עד ליל, כדי להתמודד עם האתגרים", אמר ארדן. "סיכמתי עם ראש הממשלה שהצוותים יחוזקו. יש לנו אתגרים בשנים הקרובות, לא רק אירן. אנחנו רוצים בעזרת השם להחיל את הריבונות על יהודה ושומרון".

ארדן נימק מדוע החליט בסופו של דבר להיענות להצעת ראש הממשלה: "לא אפרט על האפשרויות שעמדו בפניי, אבל היו מספר אפשרויות - ובמכלול השיקולים היה גם הרצון שלי לתרום בזירה הבינלאומית. יש לי מסלול בשירות הציבורי שאני מעוניין להשלים, ויש לי כוונה להמשיך בו גם כשאחזור מניו יורק ומוושינגטון".

המינוי של ארדן כשגריר באו"ם תקף לכל אורך כהונת הממשלה, לעומת תפקיד השגריר בארה"ב – שתקפה רק בזמן בו נתניהו יכהן כראש הממשלה. "כשתהיה רוטציה, על גנץ יהיה להחליט אם אמשיך או שימנה את מי שהוא רוצה. הסיכום הוא שאם הממשלה תכהן מעבר ל-3 שנים, כל זמן שראש הממשלה יהיה נתניהו אני אכהן בוושינגטון".