>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

עד המדינה ניר חפץ הוא דמות מפתח במשפט נתניהו, ויותר מכל בתיק 4000. הוא עבד צמוד לרה"מ לשעבר ולמשפחתו, תחילה כראש מערך ההסברה הלאומי ולאחר מכן כדובר האישי שלהם, ומהווה החוליה המקשרת בין נתניהו לבעלי "וואלה!" אלוביץ', כך שדבריו בבית המשפט אמורים לשיטת הפרקליטות לבסס את יחסי השוחד שהתפתחו בין השניים. לנוכח חשיבות זו, גם נתניהו עצמו הגיע לראשונה בשלב העדויות לבית המשפט.

חפץ הוא עד מורכב. מצד אחד היה איש אמונו של נתניהו, אבל במקביל שמר אלפי שעות של הקלטות שלו ושל משפחתו. הוא הפך לעד מדינה, כלומר חתם על הסכם שעל העבירות שהוא לכאורה ביצע לא יעמוד לדין תמורת העדות שלו. הוא איש תקשורת ותיק וגם עו"ד במקצועו, וכל זה הופך אותו לאתגר - גם לפרקליטות וגם להגנה. וכל צד רוצה להגיע למצב שבו הוא יכול לטעון שמה שסיפר חפץ תומך דווקא בגרסה שלו של הסיפור.

אילו פרטים חדשים חשף חפץ בעדותו הראשונה? איך הם צפויים להשפיע על המשפט? ומה שואפים התביעה וההגנה להוציא ממנו? כתב המשפט של N12, יובל אראל, וד"ר עידו באום, מרצה בפקולטה למשפטים במכללה למינהל ופרשן לענייני משפט ב"דה מרקר", על המשקל המכריע של העד המרכזי במשפט נתניהו. האזינו