זה היה מחזה מכוער, קרב בוץ מלוכלך. שני ראשי ממשלה לשעבר התייצבו השבוע לדיון בבית המשפט, אם כי לעיתים נדמה היה שהטקסט לקוח בכלל מוויכוח בגן ילדים. אמירות כמו "חוצפן", "קוקו", "שב בשקט" נשמעו שוב ושוב. מזל שהשופט השכיל להגביל את ההצגה הזו, ההצגה הכי "טובה" בעיר, ליום אחד בלבד. 

בקרב הזה אין מנצחים. הנתבע עוד עלול לשלם על המתקפות שהובילו למשפט. התובעים, מנגד, נחשפו עם כל עם ישראל לסיפורים מכפישים על אודות הנושאים האישיים ביותר שאפשר להעלות על הדעת, מפי אנשים שהיו קרובים אליהם בעבר. האחרונים הם המפסידים הגדולים ביותר – מתמודדי הנפש, שהפכו מושא ללעג, לעלבון, ונאלצו לשמוע כיצד ראש ממשלה אחד משתמש בהתמודדות שלהם ו"מקלל" את מחליפו – "חולה נפש קליני". 

אחרי יום שלא הפסיק לנפק כותרות – האם מישהו מהצדדים מתחרט? כשערפל הקרב החל להתפוגג, שוחחנו עם המעורבים בתביעה בניסיון להבין לאן הגענו והאם זו תחתית החבית. גם עכשיו הם לא חסכו רפש – אך הודו שזה מאבק אומלל ומצער, שסופו – עם או בלי קשר להחלטת השופט – עדיין לא נראה באופק.

לקריאת כל כתבות מגזין N12 לחצו כאן

"הוא לא מושחז"

עורכי הדין של שני הצדדים, עו"ד אמיר טיטונוביץ (אולמרט) וד"ר יוסי כהן (משפחת נתניהו), מנסים לשדר שביעות רצון מהדיון. "כעורך דין הדיון מבחינתי התנהל בדיוק כמתוכנן, וקצת מעבר לכך, יותר טוב אפילו", טוען עו"ד טיטונוביץ בריאיון ל-N12.

אהוד אולמרט בבית המשפט
אהוד אולמרט בבית המשפט עם עורך דינו

"כאזרח הדיון לא חידש לי כלום, ידעתי את כל הדברים קודם ועוד יותר מזה – זה רק קמצוץ מהדברים, נורא ואיום", הוא מוסיף. "נורא ואיום, אני נחרד, אבל זו רק דעתי האישית כמובן, אני לא פסיכיאטר ולא כלום".

גם ד"ר יוסי כהן לא חוסך בעקיצות לצד השני. "ממה שאני נוכחתי, ואני אומר את זה בלשון עדינה, אולמרט נראה קצת לא... בוא נאמר ככה, הוא לא מושחז. כל ההתנהלות שלו היא מאוד מוזרה".

"אדם שהיה ראש ממשלה, אדם מכובד, לא יורד לטענות בדבר מחלות נפש של אנשים אחרים, אלא אם הוא בעצמו יש לו איזה בעיות נפשיות", ממשיך ד"ר כהן. "אדם כזה שבא ומתראיין וחוזר ומתראיין, ובמהלך הדיונים בבית המשפט הוא לא יודע לענות על שאלה אחת, והוא מקלל – שמע, זו פעם ראשונה שצד לתיק קילל אותי, קרא לי קריאות גנאי, אמר לי מילים שמעולם לא שמעתי בחיי. אני חושב שהבן אדם הזה הוא פשוט בבעיה, הוא בבעיה מאוד גדולה".

"אם הבן אדם לא אחראי למוצא פיו..." מאשים ד"ר כהן, "אגב, למה המשפחה שלו לא עוצרת אותו? למה המשפחה שלו לא אומרת לו כלום? הוא בא לבד, בלי משפחה, הוא נראה מוזר. הוא נראה מאוד מוזר. הוא אוכל מול השופט בפה מלא. עצוב".

כהן, ארכיון (צילום: פלאש 90/  יונתן סינדל)
עו"ד יוסי כהן נגד אולמרט: "טיעון שפל, מזעזע, של אדם שכנראה לא אחראי למה שהוא אומר" | צילום: פלאש 90/ יונתן סינדל

"לא עשיתי את זה בחדווה"

אחד העדים שזימן אולמרט כבר העיד לא מזמן במסגרת משפט נתניהו – עד המדינה בתיק 4000 ניר חפץ. העדות שלו בתביעה התמקדה בין היתר באירועים שבהם לטענתו יאיר נתניהו התערב בענייני המדינה. בתגובה על שאלת N12 אמר חפץ: "ממש לא עשיתי את זה בחדווה, וזה גם לא רק שלא מועיל לי, זה מזיק לי באופן אישי כי אני חי היום כבר חיים כאדם פרטי, לאחר שסיימתי להעיד, ומתרחק מהדברים האלה. הייתי מעדיף שזה לא יקרה". 

"מצד שני", ממשיך חפץ, "אם בנימין נתניהו באיזשהו שלב יחזור למוקד קבלת ההחלטות המדיניות והביטחוניות, מבחינתי – עכשיו כבר כאזרח המדינה, אבל כמי שבעצמי יש לי בן ביחידה קרבית – אני לא רק מוכן לעשות את זה, אני גם מתעקש לדבר בתקשורת על ההשפעה שיש ליאיר נתניהו על אביו, או לפחות הניסיונות המאוד אינטנסיביים שלו להשפיע על אביו. אני אעשה את זה אם הוא יחזור למוקד קבלת ההחלטות המדיניות-ביטחוניות, בנושאים המדיניים-ביטחוניים, רק שם, ורק מסיבה פשוטה, אני אסביר לך למה. לא בשביל לנקום בו, אני לא מנהל נגדו מסע שלא יחזור לשלטון. אני בעצמי הייתי דובר שלו. אבל ברגע שאתה מדבר על זה בתקשורת, אתה בעצם מונע מיאיר להשפיע".

"אתה יודע", מפרט חפץ, "ראש הממשלה לא יכול להחליט לבד שיוצאים לפעולה צבאית, יש בכל הישיבות האלה רמטכ"ל שיש לו סמכויות סטטוטוריות, גם לראש השב"כ ולראש המוסד יש סמכויות סטטוטוריות שנובעות מהחוק, יש שר הביטחון, זה לא דבר פשוט. כל הדיונים האלה מוקלטים. לכן אם אני הולך ומדבר על זה בתקשורת, אני מאוד-מאוד מקשה על יאיר להשפיע, ואני אעשה את זה אם זה יקרה, כי הוא מושך את אביו תמיד לכיוונים מאוד קיצוניים, לא ימין-שמאל קיצוניים, קיצוניים ברמה האישיותית, ההתנהגותית". 
  
חפץ מציין כי נקלע לדיון בעניינם של אולמרט ונתניהו, ולא ייחל להעיד שם. "קיבלתי זימון להופיע, זה לא שבאתי כי התנדבתי. אני רציתי לשים קו בין כל מה שהוא רכילות, ותחשוב שאם אדם כמוני היה שם כמה שנים טובות באלפי אינטראקציות עם בני המשפחה הזאת – הייתי גם חלק ממצבים משפחתיים, אינטימיים, לחצים שיש למשפחה, דברים שאתה לא רוצה לדבר עליהם. מצד שני, המשפט הזה בדיוק עוסק ברכילויות, הוא עוסק בכל הדברים שהם מתחת לחגורה, אם מתעסקים ב'כן או לא חולה נפש'", הוא אומר. 
  
"אני השתדלתי – אגב, גם בעדות שלי כעד מדינה – תמיד להתעסק רק עם מה שהוא בעל חשיבות שהציבור יידע אותו, לא רכילויות", טוען חפץ. "לכן כשהגעתי שם לחלק מסוים בעדות שלי, ביקשתי מהשופט מספר פעמים שיסגור את הדלתיים. הוא אמר, 'אני מוכן לסגור דלתיים, אבל אני צריך שאחד הצדדים יבקש'. אולמרט וטיטונוביץ לא רצו. אז פניתי ליוסי, אני, אני, ניר חפץ עומד מול הדוכן, פונה ליוסי כהן, אומר לו, 'יוסי, למה אתה לא מבקש?' אז השופט אמר: 'קח חמש דקות להתייעץ'. הם יצאו החוצה להתייעץ, ההתייעצות ארכה רבע שעה, והחליטו לא לסגור דלתיים, ואז לא הייתה לי ברירה, נאלצתי להגיד. מה אני יכול לעשות? אני חייב לציית לבית המשפט".

"אדם נקמן שרוצה לפגוע"

עורך הדין הפרטי של משפחת נתניהו, ד"ר יוסי כהן, הגיב בשיחה עם N12 על העדות של חפץ. "כל הסיפור שהוא סיפר על יאיר זה דברי בלע מכוערים, שנובעים מעובדה שהוא 'שכח' לספר שהוא תבע את יאיר, הוא סיפר את זה רק כשלא הייתה לו ברירה", טען ד"ר כהן. "גם אם זה היה נכון, וזה לא, זה נמוך מאוד, עלוב מאוד, לבוא ולספר דברים כאלה, אלא אם אתה אדם נקמן ואתה רוצה לפגוע. אבל תראה מה הוא אמר על הגברת נתניהו, שהיא מדהימה וחכמה".

אז אתה בוחר באילו דברים להאמין לו?

"לא", השיב עו"ד כהן. "מה זה מראה? שהוא לא יכול היה לומר אחרת נגד מישהו שהוא תובע אותו".

אחת הדוגמאות שנתן חפץ בעדותו כבר פורסמה בעבר על ידי לי נעים, בתחקיר על המעורבות של יאיר נתניהו. לדברי חפץ, נתניהו הבן ירד על ארבע במהלך דיון על התאגיד ואמר לאביו: "תמשיך ללקק לכחלון". ד"ר יוסי כהן מגיב על הטענה הזו: "זה דברי בלע מכוערים ומתועבים. הוא אמר שהיו עוד אנשים שם, בדקתי את זה". 

צפו בכתבה מ-2019:

"זו המצאה מכוערת שלא הייתה ולא נבראה, נבדק על ידיי", אומר פרקליט משפחת נתניהו. "אם ככה, אם מחר אני אכתוב שאתה סוחר סמים, אשלח את זה למעביד שלך ב-N12, זה יפגע לך בעבודה. למה? כי יבוא מישהו חולה, או שקרן, או משוגע, ויגיד: שמע, אתה עמדת עירום, בכיכר המדינה, והשתנת מהמקפצה. בחייך, זו כניעה לסחיטה באיומים", הוא מוסיף.

על ההתערבות של שרה ויאיר בענייני המדינה אומר ד"ר כהן: "זה בולשיט באמת, תקשיב, אלה שקרים מתועבים. מר בנימין נתניהו מקבל את כל ההחלטות בעצמו. כל הטיעונים על השפעה הם בזויים ומכוערים. כמובן, ואני שמח על כך, לרעייתו – שהיא מוכשרת וחכמה – יש השפעה על החלטות שלו שנוגעות לדברים רגשיים, לדוגמה לשחרור חייל חטוף. בוודאי. כי היא אימא וכי היא מנהלת את הבית בחוכמה, אני אומר לך – אשת חיל, באמת, היא אשת חיל. מה שהיא עוברת, שותים לה את הדם, ממציאים עליה עלילות. אתה יודע מה? גם אני מתייעץ עם אשתי, לא חלילה בעניינים... ראש הממשלה אף פעם לא יתייעץ עם אשתו בעניינים ביטחוניים או בעניינים מדיניים".

את דברי השבח שלו ד"ר כהן לא חוסך גם על בנו של ראש הממשלה לשעבר. "עזוב אותך, הילד הזה גאון, מקסים", הוא אומר. "נכון שיורדים עליו בתקשורת כי באמת יש לו לשון קצת עוקצנית, אז הוא חושף את עצמו לדברים, כאילו מזמין ביקורת עליו נכון? אבל הוא ילד, אני אומר לך, הוא יגיע רחוק, כי הוא ילד מחונן וחכם. יש לו רטוריקה מדהימה, והוא מחוסן, אחרי כל מה שהוא עבר בתקשורת, הוא חזק, ואני אומר לך שהוא יגיע לגדולות. אני לא אומר את זה סתם".

עו"ד כהן מוסיף וטוען: "אין לי ספק שהוכח במהלך הדיונים שאין אפילו שמץ של אמת בטיעון הזה, החולני, שלפיו משפחת נתניהו, התובעים, לוקים במחלת נפש. זה טיעון שפל, מזעזע, של אדם שכנראה לא אחראי למה שהוא אומר. מאוד היה עצוב לי לראות, בכל זאת איש שפעם היו נתונים בידיו חיים של אזרחי מדינת ישראל, מגיע לכזה שפל".

"קיוויתי שלא יהיה דיון"

עוד נחזור לדבריו של ד"ר כהן, אבל בינתיים נעבור לצד השני, עורך דינו של אולמרט. "נורא ואיום, מאוד-מאוד מביך", מודה עו"ד אמיר טיטונוביץ. "עד הרגע האחרון קיוויתי שיקרה משהו ולא יהיה דיון, ולא אצטרך לחקור, אולי הם יחזרו בהם, יגידו שעכשיו ענייני המדינה חשובים יותר. לא יודע מה, אני קיוויתי עד הרגע האחרון".

"אני עשיתי את העבודה שלי כמו שצריך", הוא מתעקש. "אולי מישהו היה נראה לו שאני נהנה. אני נהנה לעשות את העבודה שלי, אבל לא נהיתי בתיק הזה, קיוויתי שזה לא יקרה. אני עורך דין מקצועי. התייחסתי לתיק הזה... זה יהיה מגוחך להגיד לך 'כמו לכל תיק', או-קיי זה לא, אבל כן. זאת אומרת, אני בדיון לא התייחסתי לזה חוץ מכשזה היה רלוונטי, אבל אצלי בראש, בלב, לא היה קשר לשאלה מי הם. הם בני אדם, יש תיק, אני מטפל בו".

יאיר נתניהו (צילום: גילי יערי, פלאש 90)
יוסי כהן על יאיר נתניהו: "הוא יגיע רחוק, כי הוא ילד מחונן וחכם" | צילום: גילי יערי, פלאש 90

"חוץ מזה שקיוויתי שזה לא יקרה, כשעמדתי באולם הרגשתי שאני חוקר עדים, שום דבר מיוחד", מוסיף עורך דינו של אולמרט. "הם העידו שלושתם ראשונים רק בשביל להגיד משפט אחד – 'הגשנו את התביעה כדי לשמור על כבודם של מוגבלי הנפש שאולמרט תייג אותם כדבר שלילי'. זה כל כך הפוך. שים על שתי כפות המאזניים, קודם כל צד אחד, אולמרט. הוא הביע עמדה מאוד חריפה וחמורה ולפיה לא יכול להיות מצב ששלושה אנשים, ראש הממשלה הנבחר והאישה שלו והבן שלו שלא נבחרו, ושחולקים הפרעות נפשיות שמזינות זו את זו, ינהלו את המדינה. זה מה שהוא מצד אחד אמר, שום דבר נגד מחלות נפש, אי אפשר לחלוק על הדעה שלו", טוען עו"ד טיטונוביץ.

מי שמתמודד עם בעיות נפשיות כלשהן לא יכול להיות ראש ממשלה?

"לא, הוא יכול, אבל במקרה הספציפי הזה, השלושה האלה מזינים זה את זה. לא, זה לא יכול להיות כי הוכחנו שזה משפיע על החלטות ראש הממשלה", השיב בא כוחו של אולמרט.

"שים בצד השני את התובעים", הוא ממשיך. "הם אמרו, 'הגשנו את התביעה כדי להגן על פגועי הנפש' וכולי וכולי וכולי. אחרי שיאיר סיים את הנאום הזה הראיתי אחד אחרי השני פרסומים שלו, שהוא כתב לראש הממשלה ברק 'חולה נפש', ואז הגענו לאלדד יניב. שאלתי אותו: 'אתה פרסמת 'חולה נפש'?' והוא אומר לי: 'כן, אבל הוא קילל אותי קודם'. הוא לא חשב. אמרתי: 'אה, כשמקללים זה בסדר?' זאת אומרת, הוא זה שמתייחס לזה כאל קללה, למילה 'חולה נפש', לא אולמרט. דווקא יאיר נתניהו וההורים שלו שלא עוצרים אותו. זה כל כך בולט, ואף אחד לא שם לב לזה".

אהוד אולמרט (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
המתקפה שלו על משפחת נתניהו גררה את תביעת הדיבה | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

"לסתום לו את הפה"

בחזרה לד"ר יוסי כהן. עורך הדין הפרטי של משפחת נתניהו משבח שוב ושוב את לקוחותיו במהלך השיחה. "ראש הממשלה (לשעבר), אשתו ובנו הופיעו בעדות מרהיבה, תענוג, עדות קוהרנטית, רצינית, מאוד-מאוד-מאוד-מאוד אמינה, והכחישו נמרצות עלילות שווא", טען.

לעומת זאת, כהן הגיב בביטול על רוב העדויות האחרות: "אין לעדים האלה שום קרבה בכלל להוכחת הטענה של 'אמת דיברתי'. עכשיו השאלה היא כמה פיצוי הוא יצטרך לשלם, זה מאה אחוז. כל עיתונאי שהיה שם, כל מי שקצת מבין, כל משפטן, אמר שעכשיו הוא צריך לשלם. הוא מחויב. השאלה היא כמה".

"הגנת תום לב מלכתחילה לא מתיישבת עם הניסוחים החד-ערכיים שלו", מוסיף כהן בנוגע לאולמרט. "הוא לא אומר כמוני, 'לדעתי הבן-אדם קצת לא בתחנה, או קוקו', הוא אומר דברים קשים, חד-ערכיים".

מכאן עורך הדין הפרטי של משפחת נתניהו ממשיך להשוואה בין תיקי אולמרט למשפט נתניהו. "העם יכול לסלוח למנהיג הכי גדול על הרבה דברים, אבל העם לא יכול לסלוח למישהו שקיבל מעטפות עם דולרים", הוא אומר. "תראה במה נאשם ביבי, סיגרים, לא סיגרים. אגב, תיק 4000 מתרסק, תיק 1000 לא התרסק – הוא מלכתחילה לא היה תיק והוא יבייש את הפרקליטות לכל החיים שלהם. הוא (אולמרט) עשה דבר שאי אפשר לסלוח לו עליהם, לקבל מעטפות עם דולרים, לקבל שוחד בשביל לתת היתרי בנייה – על זה העם לא סולח".

לדברי ד"ר כהן, התביעה נגד אולמרט הוגשה בלית ברירה. "התחלנו לקבל פידבקים של עוקבים – 'למה הוא לא תובע? כנראה שזו אמת'. הוא, אולמרט, התחיל להיות מרואיין נערץ, כולם רוצים לשמוע דברים רעים על ביבי, מתקשרים אליו, הוא נהיה מומחה להכפשת ביבי. צריך היה לסתום לו את הפה, לשים לו גבולות. אגב, אני לא פוסל אפשרות על כל הפרסומים האחרים שלו, אחרי שנזכה להגיש עוד חמש תביעות. מה קרה?"

שרה נתניהו (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
טענה שההקלטה "מבושלת", עורך דינה טען שנתנה "הופעה מרהיבה". שרה נתניהו | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

"מה שעברתי – לא נורמלי"

בין העדים הופיעה גם סילבי גנסיה, עובדת לשעבר במעון ראש הממשלה שהגישה תביעה נגד שרה נתניהו. גנסיה לוותה לבית המשפט על ידי עורך דינה אופיר שמשון, והחלה להעיד לאחר שבני משפחת נתניהו כבר עזבו את בית המשפט. "מאוד שמחתי שהם הלכו, כי הרגשתי גם ככה מאוד רע", היא משתפת בשיחה עם N12. "הכל חזר אליי. בכל פעם שאני מדברת על זה, למוחרת למשל קמתי עם מיגרנה, הלכתי מאוחר לעבודה, הרגשתי רע כל הלילה, חשבתי על זה. בכל פעם זה מחזיר אותי למקומות חשוכים איפה שהייתי לפני כן".

"אני לא רופאה, אני יודעת מה אני עברתי שם וזה לא היה כל כך נורמלי מה שעברתי", טוענת גנסיה. "זה לא היה תקין. אני חוויתי דברים, אני ראיתי אותה (את שרה נתניהו – י"א) על הרצפה משתוללת ומקללת. אני ראיתי דברים שהייתי המומה, כאילו בתור עוזרת בית שבאה לעבודה. אני הייתי במצב שאף אחד לא יכול להאמין מה העיניים רואות. אני ראיתי בלייב, אי אפשר להאמין".

"זה היה שונה, זו לא טלוויזיה, זה בית משפט. אני באה למשפט להגיד את האמת ורק את האמת", ממשיכה העדה. "גם ככה אני רוצה שהאמת תצא לאור, אני לא מבקשת כלום, רק שיידעו את האמת". גנסיה יוצאת להגנת עמיתתה לעבודה לשעבר, שתביעתה נדחתה לאחרונה: "מה שעשו לשירה רבן הוא עוול. הילדה הזאת דיברה אמת, אני מדברת אמת, כולם מדברים אמת. לא הגיוני שכל מי שמקבל התעמרות מהגברת משקר. זה לא הגיוני. זה כואב לי, ואני רוצה להילחם עד הסוף, עד שכולם יידעו מה היה בתוך הבית הזה, ומה הגברת הזאת עושה לאנשים". 

"סילבי מסכנה, אני מרחם עליה, באמת אני מרחם עליה", מגיב ד"ר כהן. "מי שהביא אותה לעדות עשה את הטעות של החיים שלו. הוא הביא אותה כמו צאן לטבח. אני לקחתי מהתיק שלה את הנקודות החשובות – ו'חיסלתי' אותה. היא למעשה נתנה גרסאות שונות לגבי אירוע. לאחר מכן, כיוון שהיא לא הוכנה, ואי אפשר לעמוד בחקירה שלי בלי הכנה רצינית – היא הודתה שהיא בכלל רצתה לעזוב את העבודה, היא עבדה בסך הכל 400 שעות, ואמר לה המנהל של מוריה – אל תעזבי ככה, בואי נגיש תביעה נגד שרה, אני אסדר לך 200–300 אלף שקלים. הביאו אישה מסכנה, שהגשתי נגדה דיבה על שני תיקים, הכי מסכנה כזו, למשחק".

אהוד אולמרט (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
לא היסס גם לאכול במהלך הדיון. אולמרט | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

"כמעט כל מילה – שקר"

עד אחר שזומן מטעם אולמרט היה ראש המל"ל לשעבר עוזי ארד. "אני אישית הסתכלתי על קרב הבוץ הזה, וזה לא דבר מלבב, אבל להגיד לך מה לא מלבב? למשל, לראות ראש ממשלה שאני מכיר ומוקיר והכרתי, שכמעט כל מילה שהוא הוציא שם, בין אם לתקשורת או לביהמ"ש, הייתה שקר", הוא אומר בשיחה עם N12. "אתה רואה המון דברים. במצח נחושה, הוא יודע את האמת אבל מסיבות טקטיות הוא כופר בהן ומישיר מבט למצלמה".

"הוא אמר ישר 'לאשתי אין שום בעיות נפשיות'", מוסיף ארד. "אתה חושב שהוא חושב את זה? אתה חושב שהוא לא יודע מה יש? אני מניח שני מצבים, שאכן אין שום בעיות, ולכן כשהוא אומר 'אין' אז אכן זו אמת צרופה. אבל, קיימת אפשרות שנייה, במיוחד לנוכח המספר האין-סופי של טענות שיש בעיות, ואז אם יש בעיות, והוא יודע, כי הוא הרי אמור לדעת מה קורה שם, ואז הוא מסתכל למצלמה ואומר – יוק". 

"מה אני מרגיש במצב הזה? אני מרגיש – וואי, לאן הגענו? הרי הוא יודע, הרי הוא בעצמו התלונן אצל אחרים שיש לו בעיות בבית, הוא יודע שיודעים, אבל מה? המצב הפוליטי-המשפטי מאלץ אותו אפילו להכחיש את הדברים. הוא יודע, אבל הוא צריך לשקר. למה? כי זה מה שהוא צריך להבנתו, הוא לא יכול אחרת, וזה די מעורר רחמים", מאשים ראש המל"ל לשעבר. שאלת מעורבותה של שרה נתניהו – וגם של הבן יאיר – בהחלטות גורליות, הפכה במהלך יום הדיונים לנושא חם, סוער וגם מציצני: כעת לא רק השופט שוקל את העדויות אלא גם הציבור – והמילה האחרונה בסוגיה עוד לא נאמרה.


תגובות

פרקליטו של אולמרט, עו"ד אמיר טיטונוביץ, הגיב על אמירותיו של יוסי כהן בכתבה: "את דבריו אמר מר אולמרט בבית המשפט. הוא עשה כן בקול צלול וברור, בעצמו ובאמצעות עדיו, לרבות באמצעות התובעים עצמם. אין לו כל עניין להגיב על דברים בטלים, של אנשים מאוכזבים, דברים שהיה צפוי שייאמרו, לאחר הגילויים המזעזעים בבית המשפט".

ניר חפץ מסר בתגובה על דברי עורך הדין של משפחת נתניהו: "הנה סיפור קטן לשבת על פרצופו האמיתי של עו"ד יוסי כהן, האיש שיודע אישית שעדותי אמת לאמיתה, ושמי כמוהו יודע עד כמה הייתי הגון איתו שלא לומר רחום וחנון, אבל בכל זאת בחר לפתוח עליי פה רווי בשקרים, הכפשות וליקוקים".

"ב-23.10.21 אחרי שפורסם בתקשורת שיאיר נתניהו החליף את יוסי כהן בעו"ד אחר - שלחתי לגורם מקורב ליוסי כהן כמה מילים יפות של עידוד ופרגון. זה היה ימים ספורים לפני תחילת עדותי בבית המשפט המחוזי בירושלים בתיק 4000. עו"ד כהן שיגר אליי, דרך אותו גורם, את התשובה הבאה ממקום שהותו ברומניה: 'מאוד כואב לי מה שניר עובר, ואם היה מותר להיפגש בלי להוציא מילה על המשפט או על העבר, הקציצות שניר אוהב מוכנות'. אז ימים ספורים לאחר תום עדותי בתיק 4000 - כתבתי ליוסי כהן שעכשיו אפשר כבר לשוב ולדבר, אחרי 4 שנות נתק. תשובתו הייתה… שצריך להמתין עד שהאבק ישקע".