בגיל 51 לשרי אריסון יש לכאורה הכול. יש לה בנק, יש לה מיליארדים. היא האישה הכי עשירה בישראל והיא עובדת ללא הפסקה, ותורמת ופעילה, ובכל זאת, אריסון מרגישה שחסר לה משהו. חסרה לה האהבה שלנו. היא רוצה שנכיר אותה כמו שהיא באמת, ולא כמו התדמית שמציירת אישה מרוחקת, נוצצת ושבעה. אולי הספר החדש שהוציאה לאור, "לידה", יעשה את העבודה.

"אני חושבת שפשוט הרגשתי שהגיע הזמן שאני אוציא את הקול שלי, מי שאני באמת", היא מסבירה את ההחלטה לפרסם את הספר. "בספר שלי זה הקול שלי, ואנשים יתחילו להכיר".

אריסון כותבת בספר שכל חייה רצתה שיעריכו אותה, וזה לא קרה. היא הרגישה מנוצלת, קורבן שנותן ולא מקבל. "אני בן אדם שנותן המון מעצמי", היא אומרת, "ובאיזה מקום כשאתה נותן ונותן ונותן ולא מקבל חזרה, או ההיפך - מקבל רק ציניות ורוע - אז אתה מרגיש שאתה מתרוקן ושאתה מנוצל ושלא מעריכים אותך".

היאכטה כבר לא בשבילה

מהיאכטה המפורסמת שלה, אולי הסמל לעושרה, היא רוצה עכשיו להיפטר. "זה לא בשבילי", היא מנסה להסביר. "נהניתי מזה תקופה ואחר כך עברתי ייסורים תקופה. הבנתי שאני לא נהנית מההו-הא סביב זה". המשבר הכלכלי היה עבורה תירוץ טוב לחפש קונה. הבעיה היא שאין קונים כרגע.

את ההתעקשות של בנק ישראל להדיח את יו"ר הבנק שלה (פועלים), דני דנקנר, היא עדיין לא מבינה. "אני חושבת שדני היה יו"ר מעולה", היא אומרת. "אני לא ראיתי הצדקה במה שעושים לו, אבל מעבר לזה, אני חושבת שהקריסה העולמית שקרתה זה הרבה בגלל היעדר ערכים. אני לא מאמינה שאפשר לתלות בן אדם בכיכר העיר בלי משפט ובלי סיבות שאני יכולה להבין למה".
 
אריסון מנסה להסביר מה שינה את מנהגה לשמור על עצמה הרחק מהמצלמות בסיפור הזה. "אני בן אדם וקודם כל אני הולכת עם האמת שלי", היא אומרת. "אני ישבתי בשקט, ועל דפי העיתונות
ובטלוויזיה כל אחד השמיע את קולו, בין אם זה אמת ובין אם זה שקר, ואני אמרתי: 'עד כאן, יש לי מה להגיד ואני יוצאת ואומרת את זה'".

רואה שחורות

שרי אריסון ועופר גלזר (צילום: חדשות 2)
עדיין אוהבת. עם עופר גלזר | צילום: חדשות 2

האישה העשירה בישראל טוענת שחזתה את המשבר הכלכלי. "אני הרבה מאוד שנים מקבלת מסרים, תקרא לזה תקשורים", היא מנסה להסביר. "אני רואה דברים, הרבה דברים, לפני שזה קורה. כנראה שקיבלתי את המתנה הזאת, לראות לפני, לא בשביל לרוץ ולקנות ולמכור ולעשות עוד כסף, אבל כדי שאני אביא את העולם למקום אחר".

את המסרים האלה, היא אומרת, היא מקבלת בתמונות או במילים, לפעמים במהלך השינה. "קיבלתי מסר שיהיה משבר כלכלי, שאנשים יתחילו להשתגע, ואנחנו רואים את זה", היא אומרת. "יותר ויותר אנשים משתגעים, שזה מדהים".

המסרים האלה גם מביאים תקווה. "אחר כך בא הטוב", היא מתנבאת. "אני חושבת שאנחנו לקראת הגאולה. אנחנו כנראה בחושך, אבל אחרי זה בא האור".

גם על אביה, טד אריסון, היא מוכנה לדבר היום. "אבא שלי לא רצה בהתחלה להוריש לי את העסקים", היא מודה. "היום אני מבינה שזה היה מתוך דאגה. זה מבט מאוד שוביניסטי של אבא עם הבת שלו, שהוא הרגיש שאני צריכה להישאר בבית עם הילדים. חשבתי שהוא חושב שאני לא מספיק טובה, שאני לא מספיק ראויה, אבל הבנתי שזה לא היה נכון".

עדיין אוהבת את גלזר

אל תוך הימים הסוערים שעוברים עכשיו על אריסון נוספה לפני מספר שבועות גם פרשת גירושיה מעופר גלזר, תחנה אחרונה במערכת יחסים סוערת שפרנסה את התקשורת, בעיקר בסיפורים מביכים. שיאם - הרשעתו של בעלה בשני מעשים מגונים והליכתו לבית הסוהר.
 
"התחבר מהרגע הראשון", היא מעידה. "מאוד אהבתי אותו, אני מאוד אוהבת אותו, היה כיף גדול ולמדתי הרבה. למדי לצחוק מכל הלב, ליהנות, לעשות דברים גדולים שבניגוד לטבע שלי".

היא מתארת את גלזר כאדם מאוד נהנתן, שאוהב לבלות ולנסוע. "הוא אוהב את הכול בגדול", היא אומרת ומצביעה על ההבדל שאולי הביא למשבר. "אני מאוד צנועה, מאוד ביישנית, מאוד מופנמת. זה עשה לי טוב".
 
אז איך זה נגמר? "הייתה לי תקופה מאוד חשובה עם עופר, אבל הגענו לסגירת המעגל", היא אומרת. "אני כנראה קיבלתי מה שהייתי צריכה לקבל, והוא כנראה קיבל את מה שהוא היה צריך לקבל, ואנחנו שנינו צריכים לעבור הלאה".

היא עדיין עומדת לצידו בנושא האישומים המיניים בהם הורשע. "נעשה לו עוול", היא אומרת. "הייתי בבית, הייתי עדה. לא היה ולא נברא".
 
אז מי זו שרי אריסון, חוץ מהאישה והכסף? "יש לי הרבה מה להציע, וזה בכלל לא כסף", היא אומרת. "שרי אריסון היא אשת עסקים, שרי אריסון היא אשת פילנתרופיה, שרי אריסון עם לב רחב. יש לי הרבה מה להציע".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?