שרי אריסון יוצאת היום למלחמה גלויה נגד נגיד בנק ישראל סטנלי פישר. במסיבת עיתונאים שקדמה לישיבת הדירקטוריון של בנק הפועלים בצהריים, אמרה בעלת השליטה בבנק כי היא מגבה באופן מלא את פעילות הבנק ואת יו"ר הבנק דני דנקנר. זאת לאחר שבנק ישראל דרש לאחרונה להדיח את דנקנר.

"זו לא שליטה, זו פשיטה, זו הלאמה זוחלת - וזוחלת מהר", אמרה אריסון בזעם כשהיא מתייחסת לבנק ישראל ולעומד בראשו. "אני לא אעשה שקר בנפשי ולא אעשה דבר שאיני מאמינה בו רק כדי לרצות דרישה שנראית לי בלתי מוצדקת בעליל. התחושה שלי קשה מאוד - לאחר שנורה חץ, סומנה מטרה. יש תחושה של מקארתיזם - ללא דין, ללא צדק. סתם ככה תופרים תיק, רק כי מישהו לא מוצא חן בעיני מישהו אחר".

סטנלי פישר. ארכיון
פישר. כועס | צילום: חדשות 2

בעלת השליטה בבנק הפועלים הוסיפה כי "מדינת ישראל התרגלה לשחיתות, ואסור לנו להסכים למדיניות כזו. איני יכולה להסכים עם הדרישה להדיח את דני דנקנר, ובוודאי כשבנק ישראל מעלה דרישה דרמטית זו, מבלי להסביר לי אותה ברצינות. שיסביר לי את הדרישה ברצינות, ויציגו בפני עובדות מרעישות - להפתעתי זה לא קרה".

בתגובה לדבריה של אריסון נמסר מבנק ישראל כי "אנו מצרים על דבריה של בעלת השליטה בבנק הפועלים ועל בחירתה לקיים דיון תקשורתי במקום להתנהל ישירות מול בנק ישראל. אנו דוחים בתוקף את טענותיה של בעלת השליטה ומתחייבים להמשיך ולפעול בהתאם לסמכות ולאחריות המוטלת עלינו".

שרי אריסון ועופר גלזר נפרדים

חברים ואזרחים מנסים לפתור את החידה: מדוע הם נפרדים?