כיפת ברזל באילת
כיפת ברזל באזור העיר הדרומית | צילום: חדשות 2

כשבוע לאחר שנמצאו שרידי רקטת הגראד שנורתה אל העיר הדרומית, ככל הנראה מכיוון חצי האי סיני - הציב צה"ל את מערכת כיפת ברזל באזור אילת. פריסתה של המערכת הושלמה היום (ו') מחשש להתחדשות הירי לעבר אילת או לניסיונות ירי נוספים, כגון זה שבוצע לפני כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בעונה רגישה במיוחד בעיר הקיט, שכן מדובר בשיא עונת התיירות באילת, כשלמעלה מ-30 אלף תיירים מבקרים בעיר בחודשים יולי-אוגוסט. מדובר צה"ל נמסר, כי "כיפת ברזל נפרסת מעת לעת באתרים שונים ברחבי המדינה בהתאם להערכת מצב. בימים אלו מוצבת המערכת באזור אילת".

בשבוע שעבר אותרו שרידי רקטת גראד 122 מ"מ שנורתה לעבר העיר. חבלנים של המשטרה שהוזעקו לשטח שבו נמצאו שרידי הרקטה - צפונית לעיר - בדקו ופינו את השרידים.

ארכיון
שריד הרקטה שנמצא באזור אילת | צילום: הצלה יהודה ושומרון

עם הישמע הפיצוצים, יצאו כוחות משטרה גדולים לסריקות ברחבי העיר בחיפושים אחר רקטות. מדובר צה"ל נמסר אז כי "הנושא נמצא בבדיקה". מפקד מרחב אילת במשטרה, ניצב-משנה רון גרטנר, כינס בעקבות הדיווחים על הירי הערכת מצב בהשתפות גורמי ביטחון, חירום והצלה בעיר, שבתומה הוחלט בתיאום עם פיקוד העורף להחזיר את העיר לשגרה.

אתמול התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בעקיפין לסוגיית ההפיכה במצרים ואירועי הדמים האחרונים בחצי האי סיני. "את מקומם של צבאות יתפסו בשנים הקרובות ארגוני טרור חמושים מכף רגל ועד ראש וחסרי מעצורים - שינסו לפגוע בנו בטרור וברקטות", הזהיר.