שוב - אירוע ירי בחצי האי סיני: לפחות שלושה בני אדם נהרגו ו-17 נפצעו כשחמושים ירו רקטות לעבר אוטובוס שהסיע עובדי מפעל מלט סמוך לאל עריש שבצפון סיני. במשטרה המצרית אומרים כי היעד למתקפה היו בכלל השוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צבא מצרים הגיב לירי הקשה ובהודעה בעמוד הפייסבוק של מפקד הכוחות נכתב כי "קבוצות הטרוריסטים כיוונו את המתקפה כלפי כוחות הביטחון, אך הרקטות סטו ממסלולן ופגעו באוטובוס שנשא אזרחים תמימים".

בשנתיים האחרונות הפך אזור סיני למוקד המרכזי של קבוצות אסלאמיות קיצוניות, שניצלו את הוואקום לאחר הדחתו של הנשיא הקודם מובארק והשתלטו על האזור. כעת, לאחר הדחתו של הנשיא מוחמד מורסי, שבמהלך כהונתו שם לו למטרה להיאבק בקיצוניים שהשתלטו על חצי האי, גברו עוצמת ותדירות המתקפות.

מתיחות במצרים נמשכת
מתיחות במצרים נמשכת | צילום: רויטרס

מאז הדחת מורסי: 13 הרוגים בסיני

מאז השתלטות הצבא על השלטון לפני מספר שבועות, נרשמים אירוים אלימים בצפון סיני על בסיס כמעט יומיומי. מאז הדחת מורסי נהרגו לפחות 13 בני אדם במתקפות טרור בחצי האי.

אמש התרחשה תקרית ירי פנימית במצרים בסמוך לגבול עם ישראל, לא רחוק מהיישוב בני נצרים בחולות חלוצה. באירוע לא היו נפגעים, אך בשל התרעות חמות בזירה ומחשש שהעימותים יגיעו לשטח ישראל, צה"ל תגבר את הכוננות באזור והתושבים הונחו להישאר בבתים. כעבור שעה קלה אושר להם לחזור לחיי שגרה.

בשבוע שעבר, בהמשך להערכת מצב שהתקיימה במערכת הביטחון, החליט המטה ללוחמה בטרור לחדד פעם נוספת את אזהרת המסע לסיני, שנמצאת כבר במדרג האיום הגבוה ביותר.

"נוכח המציאות הביטחונית המחמירה בחצי האי סיני, לרבות התנגשויות אלימות בשטח, ולאור מידע על כוונות לפיגועים נוספים, גובר האיום לפגיעה גם בישראלים הנמצאים בסיני, ועלולים להוות מטרה לפיגועים החל בטווח הזמן המיידי, בדגש על פיגועי חטיפה", נכתב בהודעת המטה.