כיפת ברזל חזרה לדרום. ארכיון (צילום: חדשות 2)
כיפת ברזל חזרה לדרום. ארכיון | צילום: חדשות 2

על רקע המתיחות הגוברת בגבול רצועת עזה, צה"ל השלים במהלך הלילה פריסה של ארבע מערכות כיפות ברזל: אשדוד, אשקלון, שדרות ובאר שבע. הארבע מתווספות למערכת שכבר מוצבת באילת מהעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסוללות בשדרות ובאר שבע נפרסו כבר אתמול, ובשעות הלילה הצטרפו אליהן שתי הסוללות הנוספות באשדוד ובאשקלון. פריסת הסוללות נעשתה על רקע המתיחות בדרום מאז הפיגוע שבו נהרג אזרח ישראלי ביום שלישי האחרון - והתגובה הצבאית החריפה של ישראל.

התגובה הראשונה לתקיפה הישראלית הגיעה הלילה. אזעקת "צבע אדום" נשמעה במספר יישובים בעוטף עזה והבוקר אותרו שרידי רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

שר הביטחון משה יעלון התייחס אתמול למצב הביטחוני והאשים כי האירועים הם פרי הסתה של הרשות הפלסטינית, שמחנכת לשנאה של מדינת ישראל. "מאחר שלא מדובר בארגונים מסודרים שמבצעים את הפיגועים, אנחנו קוראים לזה פיגועי אווירה", אמר יעלון במהלך תרגיל של חטיבת גבעתי. "כל עוד זה המצב, לצערנו נצטרף להתמודד עם זה ונדע להתמודד עם זה - בין אם על ידי תגבור כוחות ובין אם על ידי שנשים את היד על כל מחבל ונבוא איתו חשבון".

השר יעלון התייחס גם לתקרית הקשה שבה נורה למוות סלאח אבו לטיף בגבול רצועת עזה. "חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא אחראי למתרחש שם", קבע. "אנחנו מצפים ממנו שיטיל את מרותו ואם לא יעשה זאת - נמשיך להגיב כפי שהגבנו, בצורה חריפה וחזקה".