פרשת האסיר X ממשיכה להסעיר את המערכת הפוליטית: יושבת ראש מרצ, ח"כ זהבה גלאון תוקפת בחריפות בדף הפייסבוק שלה את חברת הכנסת מירי רגב מהליכוד שכתבה הבוקר בטוויטר כי יש להעמיד לדין את חברי הכנסת שחשפו אתמול את קיום הפרשה במליאה, על פגיעה בביטחון המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה להציע לחברת הכנסת רגב שלפני שהיא צועקת, תלמד דבר או שניים על תפקידם של חברי כנסת ועל הסיבה לקיומה של החסינות הפרלמנטרית. אנחנו חברי הכנסת נמצאים כאן כדי לדאוג לאינטרס של הציבור - לא כדי לחסום בינו לבין רשויות השלטון ולהסתיר ממנו מידע, בטח לא כשהמידע הזה מופץ כבר ממילא בכל העולם", כתבה ח"כ גלאון.

"מירי רגב משתמשת בתירוץ ה"ביטחוני" המוכר כדי להצדיק סתימת פיות והתלהמות ריקה מתוכן", הוסיפה גלאון. "האיפול על הפרשה לא קשור לשום סכנה ביטחונית, אלא למניעת "מבוכה" לרשויות. מה שבאמת צריך להביך את מדינת ישראל זאת העובדה שמירי רגב, שלא מבינה דבר על דמוקרטיה ועל העקרונות המהותיים שעומדים בבסיסה, הגיעה לשרת כצנזורית, כדוברת צה"ל והכי גרוע - כחברת כנסת".

רגב: חברי הכנסת פגעו בביטחון המדינה

אין תמונה
דף הפייסבוק של ח"כ רגב

ח"כ רגב (הליכוד) אמרה הבוקר כי חברי הכנסת דב חנין, אחמד טיבי וזהבה גלאון ניצלו את חסינותם ופגעו בביטחון המדינה. "פניתי אל ועדת האתיקה בכנסת שתדון לאלתר בהפרה זו", אמרה. "כמו כן אפנה ליועץ המשפטי לממשלה". לדבריה, האמירות של חברי הכנסת אתמול סייעו לתקשורת בארץ ובעולם תוך רמיסת כל הקודים וההסכמות שבין הצנזורה לבין כלי התקשורת.

 גם שר החוץ לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן אמר היום כי מדובר בפגיעה חמורה בביטחון המדינה."יש כאן מקרה של חברי כנסת שהחליטו לנצל את החסינות שלהם כדי לעקוף את הוראות הצנזורה הצבאית ולפגוע בביטחון המדינה, ועדת הכנסת וועדת האתיקה של הכנסת חייבות לעשות פנייה ולקבל פה החלטות", אמר הבוקר ליברמן בראיון לתכנית בוקר טוב ישראל בגלי צה"ל. ליברמן התייחס לפניות של ח"כ אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל, ח"כ דב חנין מחד"ש וח"כ זהבה גלאון ממרצ, בשאילתות לשר המשפטים יעקב נאמן.

רגב נגד גלאון, ולהיפך. ארכיון (צילום: חדשות 2)
רגב נגד גלאון, ולהיפך | צילום: חדשות 2

"אני לא יודע על מה מדובר", אמר ליברמן. "אין לי מידע, אין לי שום אינפורמציה על העניין, אבל לפי איך שזה מוצג בתקשורת ולאור היכרותי עם הנפשות הפועלות - יש פה פשוט ניסיון לפגוע בביטחון המדינה".

פרשת האסיר X - הסיקור מלא:

זיגייר לפני מותו: "לא ריגלתי"

בכיר לשעבר בביון האוסטרלי: "חשיפת הפרטים - איום מיידי על ישראל"

ליברמן נגד הח"כים שדיברו: "ניסיון לפגוע בביטחון המדינה"

צפו בתחקיר האוסטרלי: "האסיר X"

"האוסטרלי שהתאבד בכלא: איש מוסד"

צפו בפרשנות: "מראה לא סימפטית מול ישראל"