פרשת האסיר X בן זיגייר כלא איילון (צילום: חדשות 2)
כלא איילון | צילום: חדשות 2

לאחר שאמש מספר חברי כנסת שאלו במליאה את שר המשפטים נאמן שאלות בעניין הפרשה המסתורית אודות אוסטרלי שהתאבד בכלא בישראל בזהות אחרת, אמר היום מספר 2 בליכוד-ביתנו שר החוץ לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן כי מדובר בפגיעה חמורה בביטחון המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש כאן מקרה של חברי כנסת שהחליטו לנצל את החסינות שלהם כדי לעקוף את הוראות הצנזורה הצבאית ולפגוע בביטחון המדינה, ועדת הכנסת וועדת האתיקה של הכנסת חייבות לעשות פנייה ולקבל פה החלטות", אמר הבוקר ליברמן בראיון לתכנית בוקר טוב ישראל בגלי צה"ל. ליברמן התייחס לפניות של ח"כ אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל, ח"כ דב חנין מחד"ש וח"כ זהבה גלאון ממרצ, בשאילתות לשר המשפטים יעקב נאמן.

"אני לא יודע על מה מדובר", אמר ליברמן. "אין לי מידע, אין לי שום אינפורמציה על העניין, אבל לפי איך שזה מוצג בתקשורת ולאור היכרותי עם הנפשות הפועלות - יש פה פשוט ניסיון לפגוע בביטחון המדינה".

אביגדור ליברמן בביקור בקיבוץ נירים (רויטרס) (צילום: חדשות 2)
ליברמן נגד הח"כים ששאלו | צילום: חדשות 2

פנייה לוועדת האתיקה וליועץ המשפטי לממשלה

הוא המשיך להאשים את חברי הכנסת שהשתמשו אתמול בחסינות ודיברו על הנושא בשידור חי: "האנשים האלה (חברי הכנסת האמורים) מנסים פעם אחר פעם להצדיק את האויב, נמצאים עם האויב בזמן המלחמה - גם בלבנון השנייה, גם בעופרת יצוקה וגם בעמוד ענן - ומתייצבים לצד המחבלים. אחמד טיבי הוא נציג נאמן של ארגוני טרור בכנסת ישראל".

ח"כ מירי רגב (הליכוד), מי שהייתה דוברת צה"ל והצנזורית הצבאית הראשית, אמרה הבוקר כי חברי הכנסת דב חנין, אחמד טיבי וזהבה גלאון ניצלו את חסינותם ופגעו בביטחון המדינה. "פניתי אל ועדת האתיקה בכנסת שתדון לאלתר בהפרה זו", אמרה. "כמו כן אפנה ליועץ המשפטי לממשלה". לדבריה, האמירות של חברי הכנסת אתמול סייעו לתקשורת בארץ ובעולם תוך רמיסת כל הקודים וההסכמות שבין הצנזורה לבין כלי התקשורת.

פרשת האסיר X - סיקור מלא:

"משתיקים פרשה שתביך את ישראל"

"האוסטרלי שהתאבד: איש מוסד"

צפו בתחקיר האוסטרלי המלא: "האסיר X"