"חומרי הרדמה בכמות גבוהה הוחרדו על ידי המחסלים לגופו של מחמוד מבחוח, ולאחר מכן הם חנקו אותו למוות" - כך מכריז היום סגן מפקד משטרת דובאי, חמיד מארר אל-מזיינה, במסיבת עיתונאים שכינס בדובאי.

לדבריו של איש המשטרה בדובאי, חומרי ההרדמה העוצמתיים בהם נעשה שימוש, מסוג "סוקסינל כולין", גרמו למבחוח לאבד את הכרתו, ולאחר מכן "השלימו המחסלים את העבודה" באמצעות חניקתו למוות.

"המטרה הייתה להראות כי היה מדובר במוות טבעי", הוסיף אל-מזיינה. מדובר בפרטים חדשים אודות חקירת חיסולו של מבחוח, אך עם זאת עדיין לא ברור מאין הגיעה האינפורמציה על חומרי ההרדמה, ואם גופתו של מבחוח עברה נתיחה לאחר המוות.

החומר "סוקסינל כולין" הוא חומר הרדמה חזק מאוד, המשמש ברפואה לניתוחים בהרדמה מלאה. כמויות רבות של החומר יכולות להרוג מעצמן, ללא כל "סיוע" מבחוץ. השפעתו של הסם היא מיידית, גורמת להרפיית שרירים והוא נחשב לסם ההרדמה בעל ההשפעה ארוכת הטווח ביותר המוכר כיום. בעבר הרחוק נהגו האינדיאנים למשוח את חיציהם בחומר כדי להרדים את אויביהם.

"מספיקה כמות מאוד מסויימת של החומר כדי לגרום למוות, גם בלי להשתמש בעזרים נוספים לאחר מכן", אומר היום לחדשות 2 באינטרנט ד"ר ירון בר דיין, רופא מומחה ברפואה פנימית, ומרצה בכיר בנושאי מדיניות בריאות. "מדובר בחומר שמרפה את השרירים ומשמש לניתוחים בהרדמה מלאה. הוא חומר משתק שרירים".

"ממצאי DNA נמצאו בזירת החיסול"

בסוף השבוע הודיע מפקד משטרת דובאי, דאחי חלפאן, כי בידי חוקרי המשטרה DNA של אחד מחברי חוליית החיסול של מבחוח. רשת "אל-ערבייה" דיווחה כי מפקד המשטרה ציין בנוסף שהחוקרים מחזיקים אף בטביעות אצבע של חברים נוספים בחוליה.

"בידינו DNA מהזירה בה התקיים הפשע והוא שייך לפושעים", אמר חלפאן בסוף השבוע. לפי הדיווח, אין למשטרה בדובאי ספק באשר לזהות המתנקשים לאחר מציאת ה-DNA וטביעות האצבע. בשלב הבא מתכוון מפקד המשטרה להתחיל בתהליך דיפלומטי מול מדיניות אירופיות שדרכוני אזרחיהן זויפו לצורך החיסול, ואולי אף מול ארה"ב, כדי להביא לדין את חוליית המחסלים. "הפשע לא יועיל", אמר תמים בפנייה למוסד הישראלי.

בסוף השבוע פנה גם חלפאן לראש המוסד מאיר דגן, וקרא לו להודות כי המוסד הוא שחיסל את מבחוח. "תהיה גבר ותודה שהמוסד חיסל את בכיר חמאס", אמר חלפאן בראיון בלעדי שהעניק לעיתון "אל-ח'ליג'" היוצא לאור במפרץ.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בעקבות החיסול בדובאי: זינוק בפניות למוסד

ה"מחסלת" מישראל מגיבה: "כל הכבוד לי"

דובאי: חשפנו עוד 15 חשודים בחיסול מבחוח