איך הייתם מגיבים אם הייתם מגלים שמישהו הנושא דרכון תחת שמכם חשוד בחיסול? זה בדיוק מה שקרה לשלושה ישראלים שמצאו עצמם בעין הסערה, בעקבות חשיפת המעורבים הנוספים בהתנקשות בחיי מחמוד אל-מבחוח בדובאי.

ככה נראים סוכני מוסד? ארכיון. (צילום: חדשות 2)
המחסלים שנחשפו היום | צילום: חדשות 2

"זה לא יאומן", הגיב בהשתהות אדם קורמן מת"א, לאחר שהתבשר כי הוא וחבר חולייה אוסטרלי חולקים את אותו השם. קורמן הוסיף בחשש: "אני מניח שאני בבעיה".

לעומת קורמן, דניאל ברוס מסרבת להתרגש ממעורבותה במבצע המוצלח. "כל הכבוד לי", היא פוסקת בציניות. גם מארק שקלאר מתייחס לסוגייה בחיוך. "עכשיו אני דווקא מרגיש יותר בטוח", מסביר מי שכלל לא מחזיק בדרכון, ומדגיש: "חיסלו אחד מהאויבים שלנו".

5 מחסלות בצוות המתנקשים

משטרת דובאי פרסמה בצהריים את התיעוד המלא של 15 חברי חולייה נוספים שהיו מעורבים בהתנקשות ברב המרצחים, חמש מהן נשים, כולל שמותיהם ותמונותיהם כפי שהופיעו בדרכונים שהחזיקו - בהם בריטיים, איריים, צרפתיים ואוסטרליים.

על פי ההערכות במשטרת דובאי, הדמויות החדשות שנראות בסרטוני מצלמות האבטחה היו מעורבות בעיקר בתצפיות, במעקבים ובהכנות המוקדמות לפני החיסול במלון "הבוסתן".

בדובאי מציינים כי הצליחו לעלות על עקבותיהם של החשודים החדשים בזכות שימוש בכרטיסי אשראי שהונפקו באותו בנק אמריקני. עוד נמסר כי שלושה מחברי החולייה, שמנתה 26 בני אדם, השתמשו בדרכון אוסטרלי, שלושה בדרכון אירי ושישה נוספים היו בעלי דרכון בריטי.

נמלטו לאירן דרך הים

לטענת המשטרה, הדרכונים של 15 חברי החולייה לא היו מזויפים - אלא הוצאו בדרכי מרמה. כמו כן עולה כי שלושת המחזיקים בדרכונים אוסטרלים שהיו מעורבים בהתנקשות עזבו את דובאי לאירן דרך הים. אחרים נמלטו לאירופה ולאסיה.

בעלי הדרכונים הבריטיים הם: דניאל מארק סקנור, גבריאלה בארני, רוי אלן קנון, סטפאן קיט' דרייק, מארק סקלר ופיליפ קאר.

שלושת מחזיקי הדרכונים האיריים: איבי ברינטון, אנה שונה קלאסבי וצ'סטר האלווי.

בעלי הדרכונים הצרפתיים: דיוויד ברנרד לה-פיאר, מלאני הירד ואריק ראסניו.

השלושה האוסטרלים ששמם נחשף: ברוס ג'ושוע דניאל, ניקול סנדרה מכבי ואדם קורמן.

בעזרת הצילומים מקווים בדובאי, שם משוכנעים כי אנשי המוסד הם שאחראים למבצע, כי יוכלו להפעיל לחץ על ישראל ובסופו של דבר להסגיר את חברי החולייה ולהעמיד אותם לדין בגין החיסול על אדמת המדינה.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

דובאי: חשפנו עוד 15 מחסלים

ח"כ טיבי: זה כמו במאפיה

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2