פרשת חיסולו של מחמוד אל-מבחוח ממשיכה להסתעף: משטרת דובאי פרסמה בצהריים את שמותיהם ותמונותיהם של 15 חברי חולייה נוספים שהיו מעורבים בהתנקשות ברב המרצחים. חמש מהן נשים.

ככה נראים סוכני מוסד? ארכיון. (צילום: חדשות 2)
15 החשודים הנוספים | צילום: חדשות 2

על פי ההערכות במשטרה, הדמויות החדשות שנראות בסרטוני מצלמות האבטחה היו מעורבות בעיקר בתצפיות, במעקבים ובהכנות המוקדמות לפני החיסול במלון "הבוסתן".

בדובאי מציינים כי הצליחו לעלות על עקבותיהם של החשודים החדשים בזכות שימוש בכרטיסי אשראי שהונפקו באותו בנק אמריקני. עוד נמסר כי שלושה מחברי החולייה, שמנתה 26 בני אדם, השתמשו בדרכון אוסטרלי, שלושה בדרכון אירי ושישה נוספים היו בעלי דרכון בריטי.

נמלטו לאירן דרך הים

לטענת המשטרה, הדרכונים של 15 חברי החולייה לא היו מזויפים - אלא הוצאו בדרכי מרמה. כמו כן עולה כי שלושת המחזיקים בדרכונים אוסטרלים שהיו מעורבים בהתנקשות עזבו את דובאי לאירן דרך הים. אחרים נמלטו לאירופה ולאסיה.

בעלי הדרכונים הבריטיים הם: דניאל מארק סקנור, גבריאלה בארני, רוי אלן קנון, סטפאן קיט' דרייק, מארק סקלר ופיליפ קאר.

שלושת מחזיקי הדרכונים האיריים: איבי ברינטון, אנה שונה קלאסבי וצ'סטר האלווי.

בעלי הדרכונים הצרפתיים: דיוויד ברנרד לה-פיאר, מלאני הירד ואריק ראסניו.

השלושה האוסטרלים ששמם נחשף: ברוס ג'ושוע דניאל, ניקול סנדרה מכבי ואדם קורמן.

בעזרת הצילומים מקווים בדובאי, שם משוכנעים כי אנשי המוסד הם שאחראים למבצע, יוכלו להפעיל לחץ על ישראל ובסופו של דבר להסגיר את חברי החולייה ולהעמיד אותם לדין בגין החיסול על אדמת המדינה.

"צפיתם ביותר מדי סרטי ג'יימס בונד"

שלשום דיווח משרד החוץ הבריטי כי מצא שני דרכונים מזויפים נוספים שקשורים לפרשת החיסול. בכך עולה מספרם של הדרכונים המזויפים בהם השתמשו מחסליו של מבחוח לשמונה. זאת, במקביל לפגישתו של שר החוץ אביגדור ליברמן עם עמיתו הבריטי דיוויד מיליבנד, בכינוס שרי החוץ של האיחוד האירופי בבריסל.

במהלך הפגישה נדרש ליברמן לתת הבהרות באשר לשימוש שעשתה לכאורה חוליית החיסול בדובאי בדרכונים מזוייפים של שתי המדינות. הפגישה התקיימה בדלתיים סגורות. "ראיתם יותר מדי סרטי ג'יימס בונד", אמר ליברמן במהלך הכינוס עם שרי החוץ, והכחיש כל מעורבות של ישראל בחיסולו של מבחוח.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2