"הפעולה המבצעית נמשכת ולצידה אנחנו עוקבים אחרי הניסיונות המדיניים"- כך אמר הבוקר שר הביטחון, אהוד ברק, בביקור שערך בבסיס חיל האוויר בפלמחים. ברק שמע סקירות על הפעילות בלחימה בעזה, ביקר בטייסת מסוקי קרב ושוחח עם טייסים.

"שמענו אתמול, ואנחנו מכבדים, את פנייתו של מזכ"ל האו"ם, באן קי מון ועוקבים כמובן גם אחרי הטיפול ביוזמה המצרית, אבל הלחימה כאמור נמשכת וצה"ל ממשיך להפעיל את כוחותינו", אמר שר הביטחון במהלך הביקור, שאליו התלוו ראש אגף מבצעים בצה"ל, האלוף טל רוסו, מפקד בסיס פלמחים, תא"ל איתי רייס, ומפקדי הטייסות השונים.

"ביום ה-18 הלחימה נמשכת", אמר שר הביטחון. "אנחנו פה בבסיס פלמחים, רואים את הכוח האווירי בפעולה, מסוקי הקרב וגם המזל"טים שפועלים בשיתוף פעולה יוצא דופן וחסר תקדים עם כוחות היבשה בהצלחה רבה. אני רוצה להודות לטייסים, לאנשי הצוותים, למפעילים, לצוותי הקרקע שיוצרים סטנדרטים חדשים של שיתוף פעולה הדוק ותכליתי עם כוחות הקרקע".

בשיחה עם הטייסים ביקש ברק להודות לכוחות הלוחמים. "באתי הנה, קודם כל לראות מה אתם עושים יותר מקרוב ולומר לכם תודה, ודרככם לחבריכם, שעכשיו באוויר, בקרונות וגם במיטות כתוצאה מהמשמרת של הלילה", אמר שר הביטחון.

ברק לטייסים: קבעתם סטנדרט חסר תקדים

"תודה על כל מה שאתם עושים במבצע "עופרת יצוקה". ברצינות, במקצועיות באחריות והעיקר, עם תוצאות", הוסיף שר הביטחון ברק, "אתם קובעים פה סטנדרט שלא היה לו תקדים אצלנו ואין לו דוגמה בשום מקום אחר, בשום צבא אחר, של שיתוף פעולה הדוק במעשה הלחימה ביחד של כל המערכות, לא חשוב איזה צבע של מדים לובשים. עשייה ביחד, שמקצרת מאוד את המעגלים בין אתגר מבצעי בשטח, על האדמה, לבין היתרון שאתם גם מזהים מהאוויר, וביחד מביאים במעגל קצר ביותר לפיתרון".

שר הביטחון הביע שביעות רצון מתוצאות הלחימה עד כה. "התוצאות הן מצוינות עד עכשיו, והלחימה נמשכת: נמשכת ביבשה, נמשכת מהאוויר, נמשכת מהים, נמשכת מיחידות המילואים שהצטרפו למעגל הלחימה. אני חושב שאתם באמת עושים היום משהו יוצא דופן, גם לבסיס, גם לצבא ובעיקר להצלחה של "עופרת יצוקה".

אשכנזי: החמאס נפגע אנושות

הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי השתתף הבוקר בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, והדגיש כי החמאס נפגע פגיעה אנושה ביכולותיו, מאז יצא לדרך מבצע "עופרת יצוקה". "יש לנו הישגים רבים מאוד בפגיעה בחמאס, בתשתיתו, בשלטונו ובזרוע הצבאית שלו", אמר הרמטכ"ל, והוסיף: "אנחנו פועלים גם להעמקת הפגיעה בזרוע הצבאית, וגם על מנת לחזק את ההרתעה".

בדיון שנערך הבוקר הדגיש אשכנזי כי מטרות הפעולה עדיין לא מוצו: "עדיין המלאכה עומדת לפנינו. אנו פועלים ליצירת מציאות טובה יותר לתושבי הדרום, שנמצאים תחת איום הירי".

הבוקר: חייל נפצע אנוש, 30 פעילי חמאס נהרגו

הבוקר הותר לפרסום כי קצין צה"ל נפצע אנוש ושני חיילים נוספים נפצעו קל ובינוני בפיצוץ מטען חבלה בתוך בית ממולכד בצפון רצועת עזה. האירוע התרחש במהלך פעילות של כוח משולב של שריון וצנחנים, כאשר חלק מהכוח נכנס למבנה החשוד כבית של אנשי חמאס. עם כניסת הכוח לתוך המבנה - הופעל עליו מטען רב-עוצמה, ממנו נפצעו כאמור קצין ושני חיילים נוספים.

מלחמה בחמאס - סיקור מיוחד

חייל נפצע אנוש מפיצוץ מטען בצפון הרצועה

הלחץ מתהדק: צה"ל פועל בפאתי עזה

הניה: נשתף פעולה עם כל יוזמה להפסקת אש

חייל צה"ל נפצע קשה מאש כוחותנו בפעילות בצפון הרצועה

ברשת הקשר של חמאס: דיווחים מהתקשורת בארץ

חמאס דמשק מתעקשים: לא להפסקת אש

מדריך פיקוד העורף לתושבי הדרום