חולצות סוף מסלול של גדוד שמשון 2009 מתארות את הסערה שעוררו חייליו החודש כאשר הניפו שלט ובו כתוב: "שמשון לא מפנים את חומש". על גב החולצה החדשה שלהם מודפסת הכתובת: "בלבנון הייתם, בעזה הייתם, בעיתון הייתם?".

נראה שהסערות האחרונות בעקבות מחאת חיילי כפיר, שחלק מהם בחרו להשמיע לאחרונה את דעותיהם הפוליטיות תוך מחאה פומבית בניגוד למקובל בצה"ל, גלשו אף לחולצות סוף המסלול שלהם, חולצות שבאופן מסורתי בצבא מתארות את הווי המסלול או הקורס.

על החולצות שהודפסו לאחרונה מתועד בציור האירוע החמור, במהלכו הניפו טירוני גדוד שמשון בכותל את השלט השנוי במחלוקת, ובעקבותיו שני חיילים נשלחו לכלא צבאי.

"גם נחשון לא מגרשים"

חולצות שמשון (צילום: חדשות 2)
חולת סוף מסלול- גדוד שמשון | צילום: חדשות 2

במהלך ביקור לפני כשבועיים בבסיס חיל הים בחיפה, הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשונה למעשיהם של לוחמי גדוד "נחשון" שתלו שלט מחאה על פינוי יהודים מיהודה ושומרון.

"אין מקום לסרבנות, ואנו נפעל בכל הדרכים למגר אותה", אמר נתניהו והוסיף כי "צה"ל קיים על בסיס הרעיון של היררכיה בפיקוד. אם אתה רוצה לבטל את צה"ל - תקדם את הסרבנות, מה שעלול להוביל להתמוטטות המדינה. אין לזה מקום בשום צורה. אנחנו חיים על צה"ל, והצבא נשען על הזכות לתת פקודות ולקבל פקודות".

דבריו של נתניהו נאמרו על רקע האירוע בו מספר חיילים מגדוד נחשון שבחטיבת "כפיר" עלו על גג אחד המבנים בבסיס צה"ל בדרום הר חברון והניפו שלטים עליו נכתב "גם נחשון לא מגרשים יהודים".

שניים מהחיילים, מובילי המחאה, נשפטו ל-30 ימי מחבוש. מפקד חטיבת כפיר, אלוף משנה אורן אבמן, קבע כי שני החיילים האלו לא יבצעו תפקיד פיקודי, לא יהיו עוד לוחמים ואף יורדו בדרגה. ארבעת החיילים האחרים שנטלו חלק בהנפת השלט נשפטו ל-20 עד 28 ימי מחבוש.