שערורייה בטקס הצבאי: במהלך טקס השבעת אמונים של טירוני חטיבת "כפיר", שנערך שלשום במעמד מכובד בכותל המערבי, הניפו חיילים בפלוגת הטירונים של גדוד "שמשון" שלטים וכרזות הקוראות נגד פינוי ההתנחלויות ביהודה ושומרון. "שמשון לא מפנים את חומש" נכתב על הכרזות - בקריאה ברורה נגד השתתפותו של הגדוד בפינוי ההתנחלות. הורים של מספר חיילים בגדוד הניפו אף הם, במקביל, שלטים בעלי סיסמאות דומות בקהל.

האירוע החמור אירע בעיצומו של האירוע, כאשר מפקד חטיבת כפיר עלה לנאום לטירונים הנרגשים. על פי ההערכה, לפחות 15 חיילים הניפו את השלטים למספר שניות - ואז קיפלו אותם בחזרה. חלק מנוכחי הטקס, ואף מרבית החיילים האחרים כלל לא הבחינו בהנפת הכרזות. ואולם, בדיעבד התברר לבאי הטקס על הנפת הכרזות - וכך גם לקציני צה"ל שנכחו בו.

צה"ל: "אירוע מביש"

חטיפת כפיר בכלל וגדוד "שמשון" בפרט נטלו חלק פעיל בתקופה האחרונה בפינוי התנחלויות ומאחזים בלתי חוקיים באזור יהודה ושומרון. בצה"ל הגיבו הלילה בחריפות לתקרית וכינו אותה "מבישה". מדובר צה"ל נמסר: "האירוע החריג יטופל. מח"ט כפיר אף ישקול את המשך שירותם של החיילים הללו בחטיבה".

התקרית המבישה הלילה מצטרפת לתקרית נוספת, שאירעה בטקס חיילים מצטיינים ביום העצמאות 2006. דקות אחרי שהרמטכ"ל דאז, רא"ל (מיל') דן חלוץ הרעיף שבחים על 120 החיילים המצטיינים, סירב אחד מהם ללחוץ את ידו. סמל חננאל דיין, לוחם חטיבת השריון ותושב פסגות, אמר לרמטכ"ל כי בגלל "גירוש משפחתו" מגוש קטיף שנה קודם לכן, הוא לא ייתן יד לרב האלוף שפיקד על ההתנתקות.

הווידאופדיה: ההתנתקות