שרי הממשלה שהתכנסו הבוקר לישיבה השבועית סירבו לענות על שאלות בנוגע לחיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי, והעדיפו להתייחס לנושא בעקיפין תוך הרעפת תשבחות על ראש המוסד מאיר דגן.

"ישראל צריכה מצד אחד לפעול על פי הכלל 'הבא להורגך השכם להורגו', ומאידך גיסא, עליה לפעול באומץ להשגת שלום על פי שתי מדינות לשני עמים", אמר השר לענייני מיעוטים, אבישי ברוורמן.

השר עוזי לנדאו דחה בתוקף את טענת חמאס לפיה אנשי האבטחה שליוו אותו בביקורו בנסיכויות היו מעורבים בחיסולו של אל-מבחוח. "הפמלייה שלי נסעה לכנס בינלאומי, מה שאנחנו רואים זה דמיון מזרחי פרוע ההולך יד ביד עם טענה פלסטינית על כך שדגל ישראל מתנוסס באבו דאבי, זה כל הסיפור", אלו היו דבריו של השר עוזי לנדאו, בהתייחסות ראשונה לטענות חמאס.

השר לנדאו גיחך מעט ואמר כי הפמלייה שלו הייתה איתו כל הזמן בכנס באבו-דאבי. עם זאת, בתשובה לשאלה אודות יכולותיו של ראש המוסד, מאיר דגן, השיב: "אני מכיר אותו מלפני היותו בתפקיד ולפני היותי שר. הוא היה תמיד מהטובים".

אלי ישי: "כוחות הביטחון עושים מאמצים רבים לבטחונה של ישראל"

שיפור משמעותי במצבו, דגן (צילום: רויטרס)
הרבה מחמאות. ראש המוסד מאיר דגן | צילום: רויטרס

גם שרים אחרים לא התייחסו ישירות לחיסול המיוחס בידי חמאס לישראל, אך הרעיפו מחמאות על דגן ועל מערכת הביטחון. שר הפנים, אלי ישי, השיב לשאלה בנושא: "כוחות הביטחון כולם כאחד עושים ברוך השם מאמצים רבים למען שמירת בטחונה של מדינת ישראל".

השר דניאל הרשקוביץ הוסיף כי "אין ספק שהוא מתפקד בצורה יוצאת מן הכלל. הרושם האישי שלי הוא שהמוסד לתפקידים מיוחדים יודע לעבוד ודבר ידוע הוא שמי שמרים את ידו על יהודים - שם את נפשו בכפו".

הווידאופדיה: ניסיון ההתנקשות בחאלד משעל

סיקור מיוחד - חיסול בכיר החמאס:

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

דיווח: "ישראל חיסלה איש חמאס בדובאי"

לשכת לנדאו על חיסולו של בכיר החמאס: "אין תגובה"