אלפים ליוו היום את מחמוד אל-מבחוח בהלוויתו שנערכה בצהריים בדמשק. בטקס השתתפו גם ראש הלשכה המדינית בדמשק חאלד משעל ואבו-מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית בחמאס.

מוקדם יותר היום דיווחה סוכנות הידיעות הבריטית "רויטרס" כי ארגון חמאס בדמשק מאשים את ישראל שחיסלה בכיר בארגון ששהה בדובאי. על פי הודעת הארגון "המוסד" עמד מאחורי החיסול שהתרחש לפני 9 ימים.

בכיר הארגון בדמשק עיזת אל רישק, סיפר לסוכנות הידיעות כי ישראל חיסלה את המפקד הצבאי הבכיר מחמוד אל מבחוח, שעמד מאחורי חטיפתם והריגתם של חיילי צה"ל אילן סעדון ואבי סספורטס בזמן האינתיפאדה הראשונה.

על פי טענות הארגון, מבחוח חוסל יום לאחר שהגיע לדובאי מסוריה, לפני כשבוע וחצי. נציגי חמאס סירבו להתייחס לדרך ולמקום המדוייק בו נהרג הבכיר. בימים הראשונים לאחר מותו פרסמו חמאס כי מבחוח סבל ממחלת עצמות, והיא זאת שהביאה למותו, אך שינו את גרסתם בנוגע לסיבת המוות.

"האויב הציוני עומד מאחורי הפשע הזה"

"לפני שבוע נהרג אחד מלוחמי הקודש המובחרים שלנו, מראשוני הלוחמים שלנו שהשתתף בחטיפת חיילים ישראלים, השהאיד מחמוד אל מבחוח", הודיע הבוקר מוסא אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון. "אני חושב שסוכני המוסד והאויב הציוני עומדים מאחורי הפשע הזה. החיסול בוצע ביום שלישי שעבר, והיום הגיעה גופתו לקבורה", סיפר אבו מרזוק.

מבחוח שהתגורר בסוריה משנת 1989, היה אחד מהפעילים המוכרים בארגון חמאס, וחבר בגדודי עז א-דין אל קסאם. הוא היה מראשוני הזרוע הצבאית של החמאס, ומהראשונים שפעלו פעילות צבאית מטעם האחים המוסלמים ברצועת עזה.