ישראל ממשיכה בניסיונות להוכיח כי "משט השלום" היה למעשה משט טרור: עדות חדשה שמפרסם אחר הצהריים דובר צה"ל, חושפת כי כוונותיהם של חלק מפעילי המשט היה להפוך לשהידים במהלכו. בקטע מראיון עם אחד מפעילי המשט בטרם גירושו, הודה הפעיל כי אכן התכוון לכך.

"בפעם הראשונה רציתי להיות שהיד ולא היה לי מזל", אומר הפעיל מול המצלמה. "בפעם השנייה שרציתי להיות שהיד (כשהוא מתכוון לפעם הזו על המשט) זה לא עבד. אני מקווה שבפעם השלישית זה יצליח".

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש נמתחה בישראל ביקורת על החלטת הקבינט להורות על שחרורם של כל פעילי המשט בתוך 48 שעות, בטענה כי הזמן הקצר בו שהו במעצר לא הספיק על מנת לגבות מהם עדויות מספיקות למקרה בו תוקם ועדת חקירה בינלאומית. כעת מתברר, כי ייתכן שחלק מהעדויות עשויות להיות מועילות במקרה הזה.

תמונות חדשות מהסיפון

מוקדם יותר היום פרסם דובר צה"ל תמונות חדשות החושפות את מלאי הציוד והנשק שנמצא על ספינת ה"מרמרה". לאחר צפייה בתמונות לא ניתן להתבלבל: מאות סכיני קומנדו, חרבות וסכינים יפניות הוכנו מבעוד מועד על מנת לתקוף את לוחמי השייטת. החיילים אשר הופקדו על פריקת המשא שנמצא בסיפון וחדרי הספינה הופתעו לגלות ציוד לחימה רב שהוחזק בידי הפעילים.

בנוסף נחשפו תמונות שצולמו בסירה טרם השתלטות צה"ל, בהן ניתן לראות את הפעילים מנסרים את מוטות המעקה שעל הסיפון כדי להשתמש בהם לתקיפת חיילי השייטת.

כלי הלחימה שנמצאו הונחו על רציף נמל אשדוד, שם הוצבה ספינת ה"מרמרה", כדי להבהיר לכל הצופים בתמונות את כוונתם של פעילי המשט. בצילומים ניתן לראות בין היתר אלפי מוטות ברזל, סכינים, חרבות ורוגטקות עליהן הכיתוב "חמאס".

כך נראו ההכנות על סיפון ה"מרמרה"

אמש נחשף סרטון נוסף בו ניתן לראות את ההכנות שביצעו הפעילים על סיפון ה"מרמרה" לפני הגעת כוח חיל הים. בתמונות שצולמו ממצלמת האבטחה שהוצבה על הסיפון ניתן לראות את האנשים מתכוננים ואוחזים באלות ומוטות כהכנה להגעת החיילים. בתיעוד נראים כלים שונים ששימשו ככל הנראה להתקפת לוחמי השייטת ביניהם אלות, מוטות וצינורות.

כשמבחינים אנשי המשט בספינות חיל האוויר מתקרבות, הם אוחזים ומניפים אלות ברזל. למרות החשש שהיה לחיי החיילים הונחו הכוחות לא לפתוח באש לעבר הפעילים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל