במערכת הביטחון נמשכים המאמצים לאיתור החטופים: ביממות האחרונות הוקפצו לוחמים רבים לגזרת חברון, זאת כדי לקחת חלק בחיפושים אחר הנערים אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל שנחטפו לפני מספר ימים לאחר שעלו על טרמפ, ככל הנראה באזור גוש עציון. אנשי הכוח בשטח מדווחים כי המוטיבציה בשיאה, והתקווה למצוא אותם חיים גדולה מאוד. הצטרפו למשדר המיוחד בחדשות 2 ובאתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוחם צנחנים עמו שוחחנו אומר כי כולם דרוכים ו-100% בתוך המשימה. "אין משהו שהייתי רוצה יותר מלמצוא אותם, זה החלום שלנו לעשות את זה", סיפר. "אנחנו מקווים שבחמאס יבינו שאיתנו לא משחקים, ושהם יחזרו אלינו בחיים".

לוחמים בחברון, ארכיון
לוחמים במבצע החיפושים | צילום: רויטרס

"בכל מעצר שאנחנו עושים, יכול להיות שהעצור קשור לחטיפה - וזה יעזור למצוא אותם", סיפר לוחם ההנדסה סמל סתיו הווארת'. "חוסר הבהירות קצת קשה, אבל אנחנו מוכנים למצבים כאלה. אנחנו יודעים שבימים הקרובים בטח לא נישן ולא נאכל טוב, אבל נעבור את זה".

25 מבוקשים נעצרו. כוחות צה
מבצע מעצרים | צילום: AP

לוחם נוסף סיפר: "ההורים שלי מתקשרים כל הזמן ודואגים לי - מפחדים שגם לי יקרה משהו. אמרתי להם להתפלל גם יחד איתנו, אנחנו כאן מתפללים כדי שזה ייגמר טוב".

יש חיילים שהתאכזבו לאחר שהם לא הוקפצו לגזרה לקחת חלק. "אנחנו נשארנו למשימות אחרות", סיפר לוחם בחטיבת כפיר שנמצא במקום אחר יחד עם חבריו לגדוד. "מי לא רוצה להשתתף בחיפושים אחרי שלושה נערים שנחטפו מהעם שלו, הלוואי והייתי יחד איתם ואני מקווה שבקרוב ימצאו אותם".

מעצר חשודים בחברון, ארכיון
"מתפללים שזה ייגמר בטוב" | צילום: AP
הרמטכ"ל בהערכת מצב | צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל: "בדרך למערכה משמעותית"

בהערכת מצב שקיים אמש הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ בחטיבה מרחבית יהודה, הוא הדגיש כי אחת מהמטרות העומדות לנגד עיניו כעת היא פגיעה בארגון שאחראי לחטיפה - החמאס.

"יש לנו מטרה, למצוא את שלושת הבנים האלה ולהביא אותם הביתה, ולפגוע כמה שיותר קשה בחמאס, וזה מה שאנחנו נעשה", הדגיש הרמטכ"ל במהלך הערכת המצב שבה השתתפו גם אלוף פיקוד מרכז ניצן אלון ומפקדי החטיבה. "אנחנו בדרך למערכה משמעותית ונעשה פה יישור תוכניות. אנחנו צריכים לראות את התוכניות שמביאות אותנו לידי ביטוי הלכה למעשה".

גנץ שיבח את פעילות הכוחות, שמנסים לאתר את הנערים. "אני סבור שעד כה נעשתה עבודה טובה מאוד על ידי כל מי שמעורב באירוע הזה - משטרת ישראל, על כל מרכיביה, שוטרים, מז"פ, מג"ב, ימ"מ, צה"ל - בים, באוויר וביבשה", הדגיש הרמטכ"ל. 

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv