נערכים ליציאה לכיוון הרצועה: באירן אומרים כי נקבע תאריך סופי ליציאת ספינת הסיוע לרצועת עזה - יום שישי הבא, ה-18 ביוני. הספינה צפויה לעבור בשני נמלים אירניים - ולאחר מכן דרך תעלת סואץ לרצועת עזה.

"הספינה ועליה סיוע הומניטרי תצא לעזה ביום שישי הבא", אמר היום מוחמד עלי נוראני, מבכירי מארגני המשט האירני לעזה, ומי שעומד בצמרת "האגודה למען שמירה על העם הפלסטיני" באירן. "היא תעבור בנמל ח'רמשהר, בושהר, בנדר-עבאס - ולאחר מכן תעגון בנמלים של עומאן ותימן, ותמשיך לרצועת עזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים ברגע שהמשט יתקרב לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריו, על סיפון האניה יהיו מוצרי מזון ותרופות, ומי שישתתף במשט יהיו רופאים, אומנים, ספורטאים, סטודנטים ואף נציגים מהפרלמנט.

השבוע דיווח לראשונה פרשננו אהוד יערי, כי הסהר האדום האירני, באישור מלא של משרד החוץ האירני, צפוי לשלוח שתי ספינות אירניות לכיוון רצועת עזה, אחת עם מתנדבים והשנייה עם סיוע הומניטרי. שתי הספינות צפויות לצאת מנמל בנדר עבאס לכיוון תעלת סואץ, האחת עמוסה בציוד רפואי והומניטרי, והשנייה עמוסה ב"מתנדבים" שתפקידם לא ברור.

בהמשך, כך על פי הדיווח בתקשורת האירנית, צפוי לצאת לאזור מצרים מסוק עם 30 טונות של סיוע הומניטרי המועד לרצועת עזה. לאחר נחיתת המסוק יועבר ממנו הסיוע ההומניטרי דרך מעבר רפיח, כך לפחות מקווים האירנים.

בשלב הבא צפויה לצאת מאירן גם "ספינת בית חולים" ועליה ציוד רפואי רב שתעגון באופן קבוע מול חופי עזה. מדובר לא רק בפרובוקציה נגד ישראל ומצרים, אלא צעד מסוכן ביותר שעלול לגרום למלחמה כוללת באזור.

גם לבנון ב"טרנד המשטים"

במקביל דווח בלבנון כי גם משם צפויה לצאת בקרוב ספינה ועליה סיוע הומניטרי לרצועת עזה. זאת, על פי הדיווחים, כמענה לקריאתו בסוף השבוע של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, לשלוח מה שיותר סיוע מהים לרצועה.

אם אכן נכונים הדיווחים, הרי שאין מדובר בפעם הראשונה שנשלח סיוע הומניטרי מלבנון לרצועת עזה, במטרה לשבור את המצור. לפני כשנתיים עצרו כוחות צה"ל את המשט, טרם כניסתו למים הטריטוריאליים של עזה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"