"טבל ציפורים ועינה אותן עד שמתו". לאחר שהסרטון בו נראה חייל מטביל ציפור במים רותחים עד שמתה עורר סערה ברשת - כעת מגיע כתב אישום חמור שהוגש נגדו בבית הדין הצבאי, ממנו עלה כי הוא עינה למוות שבע ציפורים - ולא אחת.

לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החייל הואשם באיסור התעללות בבעלי חיים לאחר שבחודש מאי 2013 עינה, התאכזר והתעלל בבעלי חיים במטבח בבסיס בצפון הארץ. על פי האישום, הוא תפס שבע ציפורים חיות וטבל אותן מספר פעמים בסיר עם מים חמים - עד אשר מתו.

בנוסף, הוא הואשם גם בעבירה של אי קיום הוראות מחייבות בצבא בגין כך שהכניס למטבח הבסיס בשר שלא סופק על ידי מקורות האספקה הצבאיים ולא פוקח על ידי הרבנות הצבאית, זאת בניגוד לפקודת מטכ"ל בנושא.

"לא ביקש להתעלל (צילום: יוטיוב)
אישום חמור נגד החייל | צילום: יוטיוב

בסרטון נראה החייל מכניס את הציפור מספר פעמים לסיר עם המים הרותחים, כשעשן יוצא ממנו והיא נראית מפרפרת. לאחר כמה פעמים, הוא מוציא אותה מהסיר הרותח והציפור לא זזה. אחרי המקרה סיפר אביו לחדשות 2 Online כי הוא כועס עליו אך ציין כי "זה לא שהוא הרג בן אדם, הוא רק רצה לאכול את הציפור".

בעקבות פרסום המקרה, ולאחר שעמותת "תנו לחיות לחיות" פנתה לגורמי הצבא - החלה בנושא חקירה במצ"ח שסיומה כאמור בכתב האישום שהוגש נגדו לאחרונה.