סרטון שמופץ בימים האחרונים ברשת מציג מקרה התעללות מזעזע בצה"ל - הפעם בבעלי חיים. בתיעוד נראה חייל במטבח צבאי כשהוא אוחז בידיו ציפור חיה, ובידו האחרת סיר ובו שמן רותח. החייל טובל את הציפור בשמן, עד שבשלב מסויים נראה כי היא מתה. בעקבות המקרה, פנו מעמותת "תנו לחיות לחיות" לרמטכ"ל ולמשטרה הצבאית החוקרת. בצה"ל פתחו בחקירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נראה החייל מכניס את הציפור מספר פעמים לסיר עם השמן הרותח, כשעשן יוצא ממנו והיא נראית מפרפרת. ברקע נשמע צחוק, ככל הנראה של מי שצילם את הסרטון או חייל אחר שצפה במתרחש. לאחר כמה פעמים, הוא מוציא אותה מהסיר הרותח והציפור לא זזה. חשוב לציין שאין פרטים על מועד פרסום הסרטון ועל הבסיס שבו אירע המקרה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הסרטון מציג מקרה חמור אשר אינו תואם את ערכי צה"ל. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

"בסרטון המצורף נראה החייל מכניס ציפור חיה ומפרפרת לתוך סיר לוהט ומטגן אותה באכזריות תוך גרימת סבל רב לבעל חיים חף מפשע", כתבה יו"ר עמותת "תנו לחיות לחיות" לרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, למפקד מצ"ח, אלוף-משנה ארז רבן ולדובר צה"ל, תת-אלוף יואב פולי מרדכי.

"אנו רואים בחומרה רבה את מעשיו האכזריים של החייל שאף העיד להתרברב ברצח המפלצתי של ציפור חסרת ישע, ולפרסם אותו ברבים כאילו מדובר בהישג שיש להתגאות בו", ציינה אלטמן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. לדבריה, היא מסרה את פרטי החייל ומקום מגוריו לצה"ל וקראה למצות איתו את הדין "בטרם ייפגעו בעלי חיים נוספים ממעשיו".