אחרי הסרטון בו נראה חייל צה"ל כשהוא מטגן ציפור חיה בשמן רותח, מגיב אביו על הדברים לראשונה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ניסה להרגיע את הרוחות ואמר: "לא צריך לנפח את העניינים ולעשות מזה סיפור גדול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברור שאני כועס עליו ועל ההתנהגות שלו", סייג האב והסביר כי לא ציפה מבנו למעשה שכזה. לדבריו, כששאל אותו לפשר האירוע, השיב לו הבן כי רצה "לאכול את הציפור ולא ביקש להתעלל בה, או לעשות לה משהו רע".

במקביל, התייחס גורם צבאי לנושא ואמר כי מדובר באירוע חמור שהביך את הצבא. "כבר אתמול התחלנו לברר את זה לאחר שהסרטון נצפה גם על ידינו ברשת. אנחנו עוד לא יודעים בדיוק מה קרה שם, אבל נראה שזה היה מתוכנן מאוד. גם המפקדים ייצטרכו לתת את הדעת לדברים האלה. ייתכן מאוד שיוגש נגד החייל כתב אישום".

הפרשה נחשפה היום לאחר שבימים האחרונים הופץ הסרטון המזעזע ברשת. בתיעוד נראה חייל במטבח צבאי כשהוא אוחז בידיו ציפור חיה, ובידו האחרת סיר ובו שמן רותח.

בתמונות מצולם החייל מכניס את הציפור מספר פעמים לסיר עם השמן הרותח, כשעשן יוצא ממנו והיא נראית מפרפרת. ברקע נשמע צחוק, ככל הנראה של מי שצילם את הסרטון או חייל אחר שצפה במתרחש.

"לא ביקש להתעלל (צילום: יוטיוב)
"לא ביקש להתעלל | צילום: יוטיוב

לאחר כמה פעמים, הוא מוציא אותה מהסיר הרותח והציפור לא זזה. חשוב לציין שאין פרטים על מועד פרסום הסרטון ועל הבסיס שבו אירע המקרה.

תנו לחיות לחיות: "למצות עמו את הדין"

בעקבות המקרה, פנו מעמותת "תנו לחיות לחיות" לרמטכ"ל ולמשטרה הצבאית החוקרת. בצה"ל פתחו בחקירת האירוע.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הסרטון מציג מקרה חמור אשר אינו תואם את ערכי צה"ל. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

"בסרטון המצורף נראה החייל מכניס ציפור חיה ומפרפרת לתוך סיר לוהט ומטגן אותה באכזריות תוך גרימת סבל רב לבעל חיים חף מפשע", כתבה יו"ר עמותת "תנו לחיות לחיות" לרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, למפקד מצ"ח, אלוף-משנה ארז רבן ולדובר צה"ל, תת-אלוף יואב פולי מרדכי.

"אנו רואים בחומרה רבה את מעשיו האכזריים של החייל שאף העיד להתרברב ברצח המפלצתי של ציפור חסרת ישע, ולפרסם אותו ברבים כאילו מדובר בהישג שיש להתגאות בו", ציינה אלטמן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. לדבריה, היא מסרה את פרטי החייל ומקום מגוריו לצה"ל וקראה למצות איתו את הדין "בטרם ייפגעו בעלי חיים נוספים ממעשיו".