בזמן שהשרים ספונים בתוככי משרד ראש הממשלה בירושלים ודנים באישורה של התכנית ההיסטורית לשחרורו של גלעד שליט, הגיע לרחבה שמול המבנה בנצי בן-שהם. הוא עמד במקום כשבידיו תמונת אחותו לימור, שנרצחה בפיגוע בקפה "מומנט" בבירה במרס 2002.

האחראים לאותה מתקפת טרור, עבדאללה ברגותי ואברהים חאמד, צפויים לצאת לחופשי בתמורה לשחרורו של שליט - מה שהביא את בן-שהם הערב להביע את מחאתו.

לימור בן-שהם, שהתגוררה בשכונת גילה בירושלים, נרצחה רק שבעה ימים אחרי יום הולדתה ה-27. "לא באתי רק בגלל אחותי. התחושות שעולות מזה הן המחשבות על כל הפיגועים ועל כל המרצחים עם הדם על הידיים שישתחררו", הסביר האח. "לא משנה אם מי שייצא יהיה המחבל שאחראי לפיגועים ב'סבארו' או ב'מומנט'. כל ירושלים פזורה אנדרטאות. בכל מקום שצועדים בו היו פיגועים".

בן-שהם הביע חשש ש"הולך להיות אסון כבד לישראל. אנחנו הולכים לאבד עוד אזרחים וילדים תמימים בפיצוצים במסעדות, כשעכשיו גם יש כאן רכבת קלה".

"לביבי קל יותר מול טרוריסטים"

על תחושותיו לנוכח השחרור הקרב של שליט אמר בן-שהם: "אני לא יודע אם הדמעות שיש לי בעיניים הן מאושר או מכאב. ברור שאני רוצה לראות את גלעד, אבל אי אפשר לשכוח את עסקת טננבאום ואת כל האזרחים ששילמו בחייהם בגללה".

בסיום דבריו, עקץ האח השכול את ראש הממשלה – ועל רקע האירועים האחרונים בחזית האחרת – של מאבק המתמחים – אמר: "כנראה שלביבי קל יותר לשבת מול טרוריסטים מאשר מול אותם רופאים שנצטרך אותם בפיגועים הבאים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק