העיתון הבריטי הפופולרי "סאנדיי טיימס", מביא הבוקר שורת גילויים חדשים על חיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח שחוסל בדובאי בחודש שעבר. בתחקיר פורסמו שני פרטים שלא פורסמו עד כה. הראשון, התרגול אותו ערכה חוליית החיסול באחד ממלונות תל אביב, והשני הוא שראש הממשלה בנימין נתניהו פגש חלק מחוליית החיסול במטה המוסד שנמצא במרכז הארץ, שמע על פרטי התוכניות ואיחל להם בהצלחה.

על פי הדיווח, הגיעה חוליית החיסול לאחד מהמלונות בת"א, ששמו לא פורסם, ותרגלה שם את חיסולו של מבחוח, זאת מבלי שמנהלי המלון ידעו על כך. למראות שחיסולו של מבחוח לא נחשבה לפעולה מסוכנת מדי, נדרש נתניהו לאשר באופן אישי את פרטי המבצע וביצועו. נתניהו הגיע לפגישה במשרדי המוסד עם ראש המוסד מאיר דגן ועם חלק מהחוליה שביצעה את החיסול. נתניהו אישר את התוכנית ואמר לחברי החוליה: "עם ישראל סומך עליכם".

מבחוח ידע שעוקבים אחריו

"מבחוח ידע היטב שעוקבים אחריו ולא היה כה טיפש כדי לסייע לחוטפיו" - כך אמרו הערב קרובי משפחתו של מחמוד מבחוח בתגובה לטענות חמאס כי הוא התנהג ברשלנות וסיכן עצמו בכך שהודיע למשפחתו מתי הוא ישהה בדובאי. בראיון לגלי צה"ל אמרו, כי "הוא מעולם לא אמר להיכן הוא נוסע, כך היה גם בשיחה האחרונה עימו".

מוקדם יותר הערב הטיל ארגון חמאס את האחריות למקרה על המוסד הישראלי. דובר התנועה טען במסיבת עיתונאים שנערכה, כי שיחת טלפון שקיים מבחוח עם בני משפחתו בעזה שעות לפני הטיסה לדובאי, אפשרה למוסד לעלות על עקבותיו.

"השהיד אל מבחוח טלפן לחבריו ולמשפחתו בעזה לפני שייצא מדמשק, ואמר להם שיהיה בזמן מסוים בדובאי, ובמלון מסוים", אמר סלאח ברדוויל, אחד מבכירי חמאס. "כל אלה הן פרצות ביטחוניות", הוסיף ורמז כי הם אלו שהביאו לאיתורו. בנוסף חמאס מאשים את מבחוח על כך שהזמין מלון באינטרנט ובכך גם סייע למוסד לעלות על עקבותיו.

מפקד המשטרה המקומית מסר היום לעיתון המקומי ''אל ביאן'', כי בידיו ראיות חדשות הקושרות את ישראל לחיסול מחמוד אל מבחוח בחודש שעבר. לטענת המפקד הבכיר, כרטיסי הטיסה ששימשו את אחד עשר הסוכנים הסמויים, נקנו בכרטיסי אשראי מזויפים. בנוסף ציין כי ישנם רישומים של שיחות טלפון, שכביכול קושרים את ישראל לחיסול, אך הוא לא ציין באיזה אופן.

בריטניה ידעה ושתקה?

ון ה"דיילי מייל" היוצא לאור בבריטניה, פרסם אמש כי ארגון המודיעין הסודי הבריטי קיבל הודעה מוקדמת שסוכני המוסד הולכים לבצע "פעולה בינלאומית" תוך כדי שימוש בדרכונים בריטים מזויפים.

לדברי העיתון, מקור בכיר במוסד אף עדכן את משרד החוץ הבריטי מספר שעות לפני חיסולו של מחמוד אל מבחוח בדובאי, אך לא חשף את זהותו של היעד לחיסול או אפילו היכן הדבר אמור להתרחש. "לא הייתה כל מעורבות בריטית והם לא ידעו את השם של המטרה", מצטט העיתון את המקור. "בהחלט אמרו להם שהאנשים הללו נוסעים בעולם עם דרכונים בריטים, ושייתכן כי בריטניה תאלץ לנקוט בסנקציות נגדם".

בעיתון נטען כי ההודעה המוקדמת לא נועדה כדי לקבל את אישורם של הבריטים, אלא רק כמחווה של נימוס שנועדה לעדכן שהסיפור עשוי להתפוצץ בתקשורת. יש לציין כי על אף שהעיתון מסתמך על דברים שהשמיע, לכאורה, בכיר במוסד, המידע הועבר על ידי מקור ביטחוני בריטי בכיר שלפי הנטען נפגש עם עמיתו הישראלי.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

מקורב לראש המוסד דגן: הוא לא מתכוון להתפטר

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2

אחיו של מבחוח: "אני מאמין שישראל עומדת מאחורי החיסול"

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח