בעוד פריקת הנשק מספינת הנשק KLOS C נמשכת, הוחלט בתום הערכת מצב בצה"ל להציב סוללה של כיפת ברזל באזור אילת. מחר (ב') צפויים להגיע לעיר הנופש הדרומית ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון לתצוגה של הנשק שנתפס בלב ים, ומסיבת עיתונאים תיערך במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"איראן מכחישה מכול וכול את מעורבותה. היא משקרת במצח נחושה ונביא לכך ראיות מחר ובהמשך", הבטיח הבוקר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. הוא התייחס גם לביקורה מצד שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון ואמר כי היה רוצה לשאול אותה: "אם היא שאלה את מארחיה בטהרן על משלוח הנשק לארגוני הטרור, ואם לא - אז מדוע?".

בינתיים ממשיכים בצה"ל בפריקת אמצעי הלחימה מהספינה, שעגנה אתמול בנמל אילת, בשני שלבים: הורדה של הנשק החוצה והעברתו ליחידה לסילוק פצצות שמנטרלת את הרקטות.

חיילי אח"י חנית (צילום: חדשות 2)
הלוחמים יורדים מהסיפון | צילום: חדשות 2

"לכל רקטה יש כתובת"

אתמול אחר הצהריים נכנסה הספינה למים הטריטוריאליים של ישראל ועגנה בחלק האזרחי של נמל אילת, כשהיא מלווה בסטיל"ים של חיל הים, אחי ח"ץ ואח"י חנית, שהשתתפו במבצע וליוו אותה לישראל. בשעות הערב הגיע למקום הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לעיר הדרומית ושיבח את הלוחמים. "כל אחת מהרקטות הללו היא אתגר ביטחוני למדינת ישראל ואזרחיה. לכל כדור ולכל רקטה שהתגלו יש כתובת", אמר.

גנץ הדגיש כי זוהי רק מערכה במאבק. "המאבק שלנו במניעת התעצמות בכלל, ובהתעצמות במרכיבים קריטיים בעלי כושר השפעה אסטרטגי - לא תם בכך שהגענו בחזרה לנמל הבית. יש לארגן את הציוד, להמשיך לעבוד ותהיינה עוד משימות רבות".

במהלך ביקורו בספינת הנשק, שוחח הרמטכ"ל עם קציני חיל הים ושאל אותם לגבי התנאים המבצעיים לפני ביצוע המשימה. הוא עמד על הגשר של האנייה, עיין במסמכיה ובמסלול הספינה שתוכנן והביט בתכולתו של כלי השיט. לאחר מכן, שוחח עם הצוות הטורקי של הספינה ושאל אותם לגבי תכניות המסלול.

כבר לפנות ערב החלו אנשי חיל ההנדסה בתהליך של בדיקת אמצעי הלחימה בבטן האנייה ובפריקתם על הרציף. יש לציין, כי אנשי הצוות הטורקי שכפי הנראה לא ידעו מה מסתתר במכולות נמצאים תחת חסותם של אנשי משרד הביטחון, והמטרה כעת היא להחזירם לארצם.

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

ספינת הנשק הגיעה לנמל אילת

צפו: לוחמי השייטת פושטים על ספינת הנשק מאירן

ראש אמ"ן: "מאחורי הספינה - משמרות המהפכה"

אירן מכחישה: "ספינת נשק? בדייה של התקשורת הציונית"

נתניהו ללוחמי חיל הים: "תודה בשם אזרחי ישראל"

ארה"ב: סייענו במבצע ההשתלטות על ספינת הנשק

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת