התזמון של תפיסת ספינת הנשק האירנית בידי צה"ל בלב ים, הוא בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו נמצא בפגישות בארה"ב, בהן הוא מנסה להסביר לעולם עד כמה אירן מסוכנת לעולם כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה נתניהו, נמצא היום בלוס אנג'לס וקיבל עדכונים שוטפים על המבצע הישר משר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שהיה בחדר הפיקוד עם הרמטכ"ל גנץ. במהלך היממה האחרונה ערך נתניהו שורה של התייעצויות ביטחוניות, לקראת אישור הפעולה של צה"ל.

"אני מבקש לברך את צה"ל, את גופי המודיעין של מדינת ישראל וכמובן את מפקדי וחיילי חיל הים שביצעו כאן מבצע מושלם של תפיסת אוניית נשק אירנית חשאית", אמר נתניהו והודה לגופי הביטחון. "בשעה שהיא מדברת עם המעצמות, בשעה שאירן מחייכת ואומרת כל מיני דברי נועם, אותה אירן שולחת נשק קטלני לארגוני הטרור".

ספינת הנשק קלוס סי
ספינת הנשק קלוס סי | צילום: MarineTraffic.com, דובר צה"ל

"זאת אירן האמיתית"

לדבריו, המשטר בטהרן ממשיך את הטרור ברשת מסועפת של מבצעים חשאיים חובקי עולם, במטרה להזרים רקטות, טילים וכלי נשק קטלניים אחרים כדי לפגוע באזרחים חפים מפשע. "זאת אירן האמיתית ואסור שהמדינה הזאת תקבל לידיה נשק גרעיני. נמשיך לעשות כל מה שצריך כדי להגן על אזרחי ישראל", אמר.

רק אתמול, במהלך נאומו בוועידת השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק בוושינגטון, הזהיר ראש הממשלה נתניהו מפני הסכנות הטמונות בתכנית הגרעין האירנית.

"אירן אומרת שהיא לא מעוניינת בפצצה, אז מדוע יש לה כורים למים כבדים וטילים ארוכי טווח?", אמר אתמול נתניהו, "הטילים שהם בונים לא מיועדים לנו, הישראלים. אירן בונה את הטילים האלה עבורכם. בטהרן צועקים ברחובות 'מוות לאמריקה'".

ליברמן: "אירן ממשיכה להיות מדינת טרור"

גם שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס לתפיסת הספינה. "אירן ממשיכה כמו תמיד להיות מדינת טרור, מלמעלה עד למטה", אמר שר החוץ בנאום שנשא בפני לשכת רואי החשבון בתל אביב. "אפשר לנהל משא ומתן מדיני בז'נבה, אבל כל מו"מ הוא רק כסות, המהות נשארת אותה מהות - חיזוק הטרור בעולם".

למרות התפיסה המרשימה בשל העיצומים במשרד החוץ, לא תוגש תלונה רשמית לאו״ם בעניין התפיסה. ממשרד החוץ נמסר כי הם נמצאים בנתק מוחלט עם המוסדות הבינלאומיים ובכללם האו״ם. גם שגריר ישראל באו״ם רון פרושאור לא יעביר תלונה למועצת הביטחון על התפיסה וכל מערך ההסברה במשרד לא יעבוד אל מול גורמי התקשורת הזרים.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן